şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iki farklı türün karşılaştırılmasıdır.

  dünyanın türkiye'sinde, bu kadim topraklarda iki farklı türdür, bu iki grup.

  tarihin her döneminde ortaya çıkan, her zaman popülasyonunu koruyan bu iki tür, dünyanın aynı zamanda en tehlikeli canlı grubunu oluşturur.

  bu iki canlı grubunun kafasında, beyinden ziyade tarihin en eski çağlarından kalma ilk insan belirtileri bulunur. bunlar, kil tabletlerden bile çok geride kalan ne olduğu belirsiz düşüncelerdir.

  bu iki grubun dilini anlayan bir bilim dalı henüz inşa edilmemiştir. bu insanlar, gerçek anlamda, ait olduğu toplumda, zararlı bir fert olmak için doyasıya savaşırlar.

  kendilerine bilgi sunan insanlara karşı, son derece acımasız yaklaşırlar. bilgi onlar için lanetlenmiş bir değerdir. eğer bilgiye ulaşırlarsa büyük kehanet ortaya çıkacak korkusu ile yaşarlar.

  bu insanların her ortamda yararlandığı kaynaklar, çomar ve kezban destanlarıdır. atara atar gidere gider, bizimde şeklimiz herkese yeter mantığıyla, vahşi yaşamda savaş mücadelesi veren bu kahramanlar, aynı zamanda dünyanın sonunu da hazırlayan birer savaşçılardır.

  çeşitli sosyal tespitleri incelediğimizde, bu yaratıkların ne kadar zararlı olduğunu anlamamız hiç de zor değildir.

  bilim dünyasında kabul gören bir gerçek söyle başlar, bu yaratıklar dünyaya bilinmeyen bir yerden gelmişlerdir. gerçeklerle hiçbir ilişkisi olmayan bu yaratıklar, dünyada ne olup bittiğini anlamadan öylece yaşar ve kaderini takip ederler.