şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: huzur)
  • - pantolonlarının düzenli ütüleniyor olması
    - ev yemeği
    - düzenli seks
  • gun sonunda entrylere bakip, erkegin kendiyle ilgili* beklentilerini bir kenara ayirdiktan sonra geriye evlilik muessesine dair bir sey kalip kalmayacagini merak ettigim liste.
  • kumas pantalonlarlari utulu olmasina benden 10 puan...
  • evli bir erkek arkadaşımla evlilik üzerine sohbet ederken geçen bir konuşma;

sevdiğim bir insan evlenmeye karar verirse ona söyleyeceğim ilk şey "emin misin?" olur. bu benim dost olarak görevim. çünkü evlilik kararı alırken insanlar neyden emin olduklarını tam olarak bilemiyorlar.
    evleneceğin kız fiziksel olarak güzel, insan olarak iyi, genel kültürü ortanın üzerinde, iyi yemek yapabilen, titiz, iş toplantılarında veya arkadaş ortamlarında gururla "eşim" diye tanıtabileceğin biri mi? bunlara "evet" cevabını verebiliyorsa ona şunu söylerim; bunlar evliliğin sadece % 20'si. şimdi kalan % 80'den emin misin bana onun cevabını ver.

bana o kadar mantıklı geldi ki, bir erkeğin evlilik müessesinden beklediklerinden ziyade olması gereken beklentiler olarak dikkate aldım söylediklerini.
  • - anlayış, paylaşım, sadakat, sevgi, saygı, mutluluk, düzen, huzur...

tüm güzel şeyleri kadınlar ister, biz erkeklerin aklı fikri hayvanlıktadır di mi?
  • 2 yillik evli (artik uzun bir sure mi, kisa bir sure mi, bilemiyorum), ve evlilik hayatinda hezimete ugramamis bir 'bayan' gozunden erkeginin beklentileri:

sevgi
    sizi sevmeyen kadin sizi kesin gicik eder. her eve geldiginizde sizi gorunce yuzu gulen biriyle evli olmaniz gerekir. boyle arada simarsin erkek, kadin onu minciklasin falan.

saygı
    her yaptiginiz ya da yapabileceginiz hareket onun icin kaldirilabilir olmali. istekleriniz ya da dusunceleriniz, ne olursa olsun, o kadin tarafindan gayet anlayisla karsilanmali. sizin icin en basit huyunuz, onun icin dunyanin en rezalet durumu olmasin sonra.

huzur
    hem sizin kafanizin evde bos olmasi, hem de kadinin. iste sinirlerinizi bir bir geren seyler olsa da, evdeki bu huzur ortaminin bunlari uzaklastirmasi gerekiyor. ama bu da yetmez. bir de eski evinizden de huzur acisindan asmis olmali ki, siz eskiyi aramayin.

bu uc altin kural digerlerini getirir.

7/24 beraber takilabilmeniz icin, ayni seyleri ayni anda isteyebilmeniz icin, istediginiz zaman mac seyredebilmeniz icin, istediginiz zaman oyun oynayabilmeniz icin, istediginiz zaman hali saha macina gidebilmeniz icin, istediginiz zaman rahatca uyuyabilmeniz icin bile kadinin anlayisina muhtac olacaksiniz, ne aci.

bir de her istediginizde kabul edecek, "basim agriyor" demeyecek, hatta sizden once isteyecek biri olsun bu.

evleneceginiz kiz butun bu ozellikleri tasiyor mu? emin misiniz? ha degilseniz yasarken olmeyin diyecektim de.