şükela:  tümü | bugün
 • bir erkeğin gözünden ideal kadın ancak bu kadar kapsamlı özetlenir dedirten çalışma...

  kadınların ve kızların kulaklarına küpe edeceği temel kural ise açıkça beyan edilmiş: biz kadınlar bakımlı olmayı severiz ama sanırım bazen abartabiliyoruz. abartılı makyaj, göz alıcı ojeler yada ağır parfüm kullanımı olabiliyor… dikkat etmek gerekiyor. işin gerçeği abartılı görünümdeki kadınlar evet ilgi çekiyor yalnız erkekler sade doğal görünüme önem veriyorlar. masumiyet bozulmamalı.

  erkeğin gözünde ideal kadın: http://goo.gl/ztsu4u
 • "yap et getir götür yat soyun eğil öpüş seviş sıvış" kuramına riâyet edebilen kadındır. yap dediğinde yapar, getir dediğinde getirir, götür dediğinde götürür, yat dediğinde yatar, soyun dediğinde soyunur, eğil dediğinde eğilir, öpüş dediğinde öpüşür, seviş dediğinde sevişir ve sıvış dediğinde sıvışırsan ideal bir kadın olursun ohs lalllaa.
 • (bkz: olumlu)
 • güzel yemek yapacak, bakımlı olacak, evi temiz tutacak, aile bütçesine katkı sağlayacak, sekste sınır ve mekan tanımayacak, çocuk yapacak, kapıyı hep güleryüzlü açacak, derdini kederini çok anlatmayacak, erkeğin hayatına karışmayacak, dırdırlanmayacak.

  en önemlisi tüm bunları yaparken 0 beklentisi olacak. bütün bunları yapan ideal kadının sonuna gelirsek ya aldatılmak olacak ya da bütün hepsini yaptığı halde kompleksi olan bir erkek tarafından aşağılanmak olacak.
 • 1) güven: birbirimizi tanıdıktan sonra karşılıklı öyle bir güven oluşmalı ki, ruhumu ve kalbimi ellerine teslim ettiğim kişinin, yeri geldiğinde beni benden daha fazla düşüneceğinden şüphe dahi duymayayım.

  2) zeka: iq'su şu kadar olmalı anlamında değil keza "ben şöyle zekiyim, akıllıyım" diye bir şeyler ıspatlama çabasında da olmamalı.. yani mental ve fiziksel öyle şeyler yapar, öyle cevaplar verir, öyle şeyler söyler ki; yaptığı her şey adrese teslim gider, gerektiğinde onu sadece o adresteki kişi anlar ve baktığın zaman gözlerindeki bu ışığı, zeka parıltısını görürsün ama aynı zamanda o zekayı kötü şeyler için kullanmayacağını da bilirsin.

  3) sosyal olsun fakat sosyopat olmasın, asosyal olmasın. lakin kendi yalnızlığını da sevsin.

  4) bu kadar özelliğe sahip bir kadının, etrafında çok fazla talip olur. dolayısıyla adaylar arasından beni tercih etmesi, bende bir şeyler bulması.*
 • kadınları sadece obje olarak görenler için sürekli soyunup sevişen kadınlardır ideal kadın modeli. bu kafaya sahip olanlar için sevgili oldukları her kadın sürekli sevişmek zorunda. kadın onlar için her zaman cinsel ilişkiye hazır olmak zorunda. kendini cinsel ilişki için hazır hissetmeyen kadınları zorlamaya çalışır böyle tipler. kadının sevişmek istememe hakkı yok bu kafada olanlar için, böyle tipler için önemli olan kadınların sadece kendilerinin cinsel ihtiyaçlarını karşılaması. böyle olanların sayısı hiç te az değil maalesef.
  kadını sadece insan olarak görenler için ise sadece adam akıllı sohbet edebileceği, kendisine yakın bir dünya görüşüne ve kişiliğe sahip olması, yaşadığı sorunları rahatça konuşabileceği, mutluluğunu üzüntüsünü paylaşabileceği, zor zamanlarda yalnız bırakmayan ve zor zamanları atlatmasına yardımcı olabilecek potansiyele sahip kadınlar idealdir.
  bazıları için kadın sadece kullanılabilecek oyuncak . bazıları için ise hayat arkadaşı, ruh ikizi, eş, dost.
 • kendi olan kadın.
  vakit kaybettirmeyen.
  bir de zeki, akıllı, entelektüel, doğal, hayvan dostu, dingin, kararlı, duyarlı, kendini eleştirebilen, kendine gülebilen, karşısındakine ayar verme derdi olmayan, bağımlı olmayan, ruhsal ve fiziksel dengesini bulmuş kadındır.
  kadın ya da erkek, ideal insan toplum için katma değer yaratan bu değer içindeki hakkını bilen ve her durumda savunabilendir.
 • burada yazılanlara pek itimat edilmemesi gereken modeldir. çünkü pratikte gudubet, yelloz, cazgır tiplere gönül verirler.