şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir erkeğin gözünden ideal kadın ancak bu kadar kapsamlı özetlenir dedirten çalışma...

  kadınların ve kızların kulaklarına küpe edeceği temel kural ise açıkça beyan edilmiş: biz kadınlar bakımlı olmayı severiz ama sanırım bazen abartabiliyoruz. abartılı makyaj, göz alıcı ojeler yada ağır parfüm kullanımı olabiliyor… dikkat etmek gerekiyor. işin gerçeği abartılı görünümdeki kadınlar evet ilgi çekiyor yalnız erkekler sade doğal görünüme önem veriyorlar. masumiyet bozulmamalı.

  erkeğin gözünde ideal kadın: http://goo.gl/ztsu4u
 • "yap et getir götür yat soyun eğil öpüş seviş sıvış" kuramına riâyet edebilen kadındır. yap dediğinde yapar, getir dediğinde getirir, götür dediğinde götürür, yat dediğinde yatar, soyun dediğinde soyunur, eğil dediğinde eğilir, öpüş dediğinde öpüşür, seviş dediğinde sevişir ve sıvış dediğinde sıvışırsan ideal bir kadın olursun ohs lalllaa.
 • (bkz: olumlu)
 • güzel yemek yapacak, bakımlı olacak, evi temiz tutacak, aile bütçesine katkı sağlayacak, sekste sınır ve mekan tanımayacak, çocuk yapacak, kapıyı hep güleryüzlü açacak, derdini kederini çok anlatmayacak, erkeğin hayatına karışmayacak, dırdırlanmayacak.

  en önemlisi tüm bunları yaparken 0 beklentisi olacak. bütün bunları yapan ideal kadının sonuna gelirsek ya aldatılmak olacak ya da bütün hepsini yaptığı halde kompleksi olan bir erkek tarafından aşağılanmak olacak.
 • 1) güven: birbirimizi tanıdıktan sonra karşılıklı öyle bir güven oluşmalı ki, ruhumu ve kalbimi ellerine teslim ettiğim kişinin, yeri geldiğinde beni benden daha fazla düşüneceğinden şüphe dahi duymayayım.

  2) zeka: iq'su şu kadar olmalı anlamında değil keza "ben şöyle zekiyim, akıllıyım" diye bir şeyler ıspatlama çabasında da olmamalı.. yani mental ve fiziksel öyle şeyler yapar, öyle cevaplar verir, öyle şeyler söyler ki; yaptığı her şey adrese teslim gider, gerektiğinde onu sadece o adresteki kişi anlar ve baktığın zaman gözlerindeki bu ışığı, zeka parıltısını görürsün ama aynı zamanda o zekayı kötü şeyler için kullanmayacağını da bilirsin.

  3) sosyal olsun fakat sosyopat olmasın, asosyal olmasın. lakin kendi yalnızlığını da sevsin.

  4) bu kadar özelliğe sahip bir kadının, etrafında çok fazla talip olur. dolayısıyla adaylar arasından beni tercih etmesi, bende bir şeyler bulması.*
 • kendi olan kadın.
  vakit kaybettirmeyen.
  bir de zeki, akıllı, entelektüel, doğal, hayvan dostu, dingin, kararlı, duyarlı, kendini eleştirebilen, kendine gülebilen, karşısındakine ayar verme derdi olmayan, bağımlı olmayan, ruhsal ve fiziksel dengesini bulmuş kadındır.
  kadın ya da erkek, ideal insan toplum için katma değer yaratan bu değer içindeki hakkını bilen ve her durumda savunabilendir.
 • burada yazılanlara pek itimat edilmemesi gereken modeldir. çünkü pratikte gudubet, yelloz, cazgır tiplere gönül verirler.