şükela:  tümü | bugün
  • bir erkek tarafından söylenmesi gerekirse birkaçını şöyle sıralayabiliriz:

1. değer verdiğimizi göstermek için saçma sapan triplere girmemiz. sonunda ise ya hanım kızı bunaltmamız yada ilgi manyağına dönüştürmemiz.

2. kıskançlığın ayarını tutturamamamız. yani öyle genişlik olarak değil de, kuzeniyle çay içti diye sevgilisine atarlanan arkadaşım var lan benim. burada bazı kadınlarda da hata var. sevgilinizin sizi kıskanması alttan hoşunuza gidiyor biliyoruz da, siz kıskandırmayı silah olarak kullanırsanız, erkek de sapıtır belli bir noktadan sonra.

3. tartışmalarda gardımızın çabuk düşmesi. yerini koruyamazsan aha yazıyorum, 1 sene içinde boğazına ipi geçir ver yengenin eline. seviyorsun anladık da, abartmayın yani.
  • "sahip çıkma" ile "sahip olma"yı karıştırması
  • hiç bir şey yapmadığı kabahattir..
  • bir erkek çok çeşitli şekillerde hata yapabilir. fakat arada anlayış ve sevgi varsa pek de sorun olmaz.`:ıslatılmamış kereste olanları konu harici tutuyorum`

ama yine de sevdiğiniz kadına doğrudan "götün büyük" demeyin. çok değişik şeyler başınıza gelebiliyor.
  • çok ilgilenmek
  • kolay lokma gibi gözükmek.
  • ne kadar seviyor olursa olsun, bunu her fırsatta gereğinden fazla bir şekilde karşı tarafa göstermek.

şüphesiz her insan sevilmek ve bunu kanıtlayan hamleleri birebir deneyimlemek ister. ama kural olarak, bu ilgiyi gördüğü anda kendisinin aslında olduğundan çok daha yüksek bir değere sahip olduğunu düşünmeye başlar. istemsizce içine düştüğü bu sanrı, ilişkiyi olumsuz anlamda bir gelişmeye sürükler. ve bu gelişmeye neden olan kadın, aslında kendisinin gayet masum olduğunu düşünmeye ve her fırsatta karşı tarafı odun ya da öküz olarak yaftalamakta bir sakınca görmemeye başlar.

sonuç olaraksa; dağılan ilişkiler, alkolde aranan teselliler ve yeni bir ilişkide her şeyin bambaşka olacağı inancıyla yanılmaya devam eden körpecik beyinler.
  • her kadını aynı sanmak. kaç defa bir erkekten "kadınları anlamıyorum" lafını duydum kim bilir. kadınları hepsi aynı düşünceleri, istekleri olan bir 'grup' olarak görürseniz tabii anlayamazsınız. karşınızdakini bireysel anlamaya/tanımaya çalışın. onu eski sevgilinizle, kız arkadaşlarınızla, kardeşiniz/annenizle kıyaslamayın. herkes farklı.
  • cinsel ilişki sanarak girdim duygusal ilişkideki hatalarımı öğrenerek gidiyorum
  • (bkz: varolmak)