şükela:  tümü | bugün
  • sonuna kadar katıldığım eşitlikçi harekettir. eğer bir kadın bir erkeğe yumruk sallıyorsa, sonuçlarına katlanması gerektiğini düşünüyorum.

eşitlikler ülkesi amerikada gerçeklemiş bir olay var. kadın erkeğe yumruk sallar, erkek yumrukla cevap verir, kafatası çatlar, komaya girer, erkek kaçar fakat sonrasında yakalanır, ilk vuran kadın olduğu için suçlu bulunmaz, komaya giren kız uyanır, sadece sesler çıkarabilir, konuşma ve yürüme benzeri şeyler yapamaz.

bence sonuna kadar mantıklı bir karar alınmış. bizim türk kültüründe bu yok mesela; sen "erkek adamsın" gibi yüceltici cümleler kurularak kadın cinsiyeti küçümsenir sürekli. bence kadının ağzına koymak progresif ve eşitlikçi bir yaklaşımdır.

edit: bir feminazi tarafında hakarete uğrayıp tehdit edildim.

--- feminazi kusmuğu ---

yüzünün ortasına yumruk koymak (o ne demekse) istedim şu an. insan ziyanı herif !!!
    --- feminazi kusmuğu ---

kendisini savunma şekli ise "erkek ile kadının vurması bir mi?"

cevap vermek gerekirse, hayır değil. diyelim ki yaptığınız eylemlere göre değil de eylemin şiddetine göre yargılanıyor kadın ve erkekler, e çoğu kadın yine suçsuz bulunacaktır böyle bir durumda güçsüz oldukları için.

analoji: iki sınır ülke olduğunu farz edelim, biri diğerine sadece bir el bombası atıyor. diğer ülke şey mi dicek "aaa o sadece el bombası, hem de hiçbirşey olmadı, amaaan boşver canım." hayır! eylemler ve mesajları, şiddetinden bence daha önemlidir.

edit 2: #88572954 bu kadar temiz ve kısa bir sekilde anlatılamazdı, ayakta alkışlıyorum.

edit 3: "komaya erkek girseydi tahminen bir suru helal olsun kendini ne savunmus paylasimlari gorucektik." bir yazar arkadaşım şu mesajı attı, buna yalan diyen, göte göt demiyordur.

edit 4: "iyi o zaman 8 yaşındaki çocuğa, bebeğede vurun size vurdu diye" diyen, bu tip analojiler veren insanlar var. gerçekten çok yazık. 18 yaşından sonra her yetişkin aldığı kararlardan kendisi sorumludur.

edit 5: bir kadın hukukçu yazar (#88574928) şu entryi girmiş. iki tarafın da ekstremliğinden bahsetmiş, değişik ve ılımlı bir bakış açısı sunmuş. çok beğendim, helal olsun.

edit 6: (#88583202) arkadaş çıldırmış. acil 112.

edit 7: attention! attention! meriç alert! meriç alert! (#88573969) (#88573845) (#88574145) (#88574428) (#88577040) (#88578119) (#88577766) (#88577537) (#88578142) (#88579759) (#88584793). feministler için meriçlerin entrylerini bırakıyorum, mesaj atın, misogyny, toksik erkeklik hakkında konuşun. ne de olsa kapak yuvarlanır tenceresini bulur.
  • eşitlikler ülkesi amerikadan sonrasını okumadım.
  • (bkz: meşru savunma)

kanun bile sana bu hakkı vermiş. aksi laflar feminazi zırlamasından öte şeyler değil.
  • kardeşim füze atsaydın. kadının kafatası kırılmış, komaya girmiş ama sen "ilk o vurdu" diyorsun ahla. tamam savun kendini ama bu nedir olum.
  • (bkz: geri vurmak?)
  • resmen biri diğerine taş atmış öbürü ise silahla karşılık vermiş gibi bir örnek olmuş bu.

edit: hak etmiş diyen var da orantısız güç güç değil ya. içimin yağları eridi yazan var. siz neyin kafasını yaşıyorsunuz allah aşkına? size çocuk falan vurmasın mazallah elinizde falan kalır.
  • ya bi siktirin gidin erkeğin kadina geri vurması ne oğlum mal mısınız?

kadın ve erkek yaratılış gereği fiziksel guc olarak ucurum farklara sahip, eğer karşındaki kadın herhangi bir dövüş eğitimi almadıysa,ya da testislerine tekme atmiyorsa kadinin şahsen bana vurdugu masaj gelir...ortalama her erkege de bu şekildedir.

ha kadın dövüş eğitimi almıştır, testislerine vurmuştur geri vurmani anlarim eyvallah ama onun haricinde kadın ile erkegin fiziksel guc dengesi ciddi bir eşitsizliğe sahip ve erkek kadina vuramaz bu kadar basit.

vurani görürsem de ben sikerim,adam olun biraz.

edit : mesaj kutuma delikancıklar dolmuş, gözlerim kanıyor okurken tam bir rezelet,sorsan türkdür vatan millet sevdalısıdır da bunlar,gelen mesajlari okudukca gözlerim kaniyor meric diyen bile var.

bilader siz arap ya da amerikan mısınız ? türk'ün töresinde böyle bir şey yok. nasıl kancık adamlarsınız anlamadim ? karşında ki kadının gücü ne sana vursa ne kadar acitacak ?

ha testislerine vurmuştur,kick box yapiyodur sağlı sollu girmiştir eyvallah, kadın türünü ele alirsan kadin türü naifligiyle on planda olan bir canli, güçlü olan naif olamaz,naif olan da güçlü olamaz!

bugun ortalama bir kadin, ortalama bir erkeğe vursa masaj gelir,vurmayi bilmeyen kadin vursa ne vurmasa ne ? hadi herşeyi geçtim canın acıdı delikanlisin ya kavgada hic mi yumruk yemedin ? kadin vurdu mu ? dön arkani git alem adam görsün aminakoyim bir tane vursa ne vurmasa ne ?

git yasal yoldan hakkini ara cok koyduysa, vurduğunda dayanamayacak acizlikte ki canliya vurmak ne ?
  • durum oldukça açık. ikisi de insan. hukuk kurallarına göre nefs-i müdafaa söz konusudur.

işin özüne gelirsek eğer;
    kadın ve erkek eşit değildir derken tam da bundan bahsediyoruz. eşitlik yerine adalet beklenirse eğer güç dengesinin de göz önünde bulunması gerekmektedir.

ama adalet yerine eşitlik isteyenler işlerine gelince adaletten, işlerine gelince eşitlikten dem vururlar.

adalet kavramı etrafında buluşmalıyız.

(bkz: imla)
  • eşin dostun vuruyorsa ve haklıysa geri vurmamak gerekir.eşin haksız bile olsa vurmamak doğrusudur.

hiç tanımadığınız bir kadın size vurduysa , muhtemelen vuracağınızın yarısı boşa gidecekse karşılık vermemek gerekir.hukuki olarak hakkınızı arayın.

sinirlere hakim olmak lazım.