şükela:  tümü | bugün
 • bikaç motivi vardır..

  eğer mevzubahis erkekle kadın sevgili iseler, topluluk içinde "bu benimdir.. uzaktan bakabilirsiniz ancak dokunma imtiyazı bana aittir.." anlamına gelir.. tıpkı kadının erkeğin omzundan, olmayan tozları silkelemesi yahut zaten yeterince düzgün olan kravatını hafif ve zarif bir hareket ve buna eşlik eden tebessümle düzeltmesi gibi..

  yahut:
  eğer sözkonusu kadınla erkek arasında "adı koyulmuş" (bu da apayrı bi ifade, bambaşka bir vizyon gerçi...) bir ilişki mevcut değilse, erkeğin kadına dokunmak için üretebileceği en yaratıcılıktan uzak velakin en işlevsel bahanelerden biridir..
  alna düşmüş ve aslında orda durması gayet normal olan ufacık bir kahkül parçasını alıp da kadının kulağı arkasına sıkıştırmaya bayılır bu erkek milleti..

  yahu, çözülmedik oyununuz kalmadı be arkadaşlar...
  yeni ufuklara yelken açın artık..
 • erkeklerin kadınlarla olan ilişkilerindeki en başarısız harekettir..

  özellikle ben, hiç beceremem bunu yapmayı..
  1- başkasının kulağına kulaklık takmak..
  2- başkasının saçını düzeltmek..

  olmuyor, beceremiyorum.. ama denemesi bile çok hoşuma gidiyor..
 • öpüşmeden önceki son varyetelerdendir.erkek kısmısı öküz damgası yememek için bodoslama dalmak yerine bu tür temaslarla iki beden arasındaki iletişimi kurar.kadın kısmısı da saçıyla başıyla oynanmasını pek bi sevdiği, pek bi yelkenlerini suya indirdiği için genelde öpüşerekten çiftler bu güdüsünü sonlandırmış olur.
 • "seni yolan berberin amına koyayım, ibik kondurmuş kafana resmen"

  "bunun saçının rengi daha bi koyu değil miydi? tüh ulan kesin bi şeyi değiştirdiler matrix'te, allah belanı versn morpheus"

  "hııkk!! ananı...böceğe bak, çaktırmadan kovalım, kız gidecek kalpten, gülecem kabak bana patlıycak"

  "allaam ne güzel görünüyor, du bi bakiim gerçek mi"

  manalarında da kullanılabilir, dert değil.
 • kadın kısmının saçları ezelden kıvırcık ise ve bukleleri bozulmasın diye taramıyorsa romantizmin içine eden diyaloglar yaşanabilir. kız kısmı elektriklenmesin diye saçlarını taramaz yeter ki bukleler bozulmasın .
  sevdicekle birgün otururken eli saçlara gidip tarar misali seri hareketler içindedir. o sırada taranmamış bukleler içinde parmakları esir kalır erkek kısmısının. o ana kadar gayet mutlu mesut olan kısce can acısı ile irkilir, sevdicek ise elini kurtarmanın çabası ile "bi tarasan şu saçlarını artık" der...
 • romantik, richard gere vb. barından filmlerin olmazsa olmazlarından olan harekettir.

  kadın erkeğe trip aşamasındadır veya erkek kadını bir şey için ikna etmeye çalışmaktadır ki erkek kadının saçlarını düzeltme hareketini yapar. bu hareketin altında yatan ana sebep, erkeğin kadının gözlerine bakmak istemesi ama kadının önünde saçları olduğu için erkeğin kadının gözlerini görememesidir.erkek bir süre içinden "saçını sikeyim hülen" dedikten sonra kadının saçlarını düzeltir ve erkekle kadın göz göze gelir. bu göz göze gelme sonrası kadın ikna olur ikna olmazsa adam kadının dudaklarına yapışır, illa ikna eder yani.