şükela:  tümü | bugün
 • şimdi gücenme darılmaca kızmaca yok.
  kompleks yapıp (bkz: geç olgunlaşma) yalanlarıyla da kendinizi avutmanıza gerek yok dişiler.

  biz erkekler zamanında lolita filmlerini mi izledik bilmiyorum ama biz kendimizle yaşıt hatta 3-4 yaş küçük kadınları bile yaşlı buluyoruz iş evlilik ve ciddiyete gelince yoksa seks için milf/mature sevenler derneği üyesiyiz çoğumuz.

  “eee sen de o yaştasın ama.” diyenler olabilir ama mesela 33 yaşında biri olarak; 30 üstü kadınlar kart geliyor, 25-26 yaşa bakıyoruz.
  hatta çoğu 28-38 yaş arası erkek için sınır 25-26 kadınlarda.

  bu yaş üstü bize yaşlı ve heyecanını kaybetmiş gelir.

  o yüzden mesela 35-36 yaşındaki kadınlar!
  37-38 yaşındaki adamlara bakmayın boşuna. onların gözü 30-31 yaşlardaki kadınlarda hatta daha da genci.

  sizin klasmanınız 40 üstü gibi olmalı.

  bu erkeklerin doğasında var kızlar.
  sebebi tamamen fizyolojik ve içgüdüsel.
  genç kadınların üremelerinin daha sağlıklı olmasının ve doğurganlık oranının bilinçaltısı ve erkeğin kendini genç kadınla, daha genç ve özgüvenli hissetmesi.
 • kadinlarin erken olgunlasip cabuk kartlamasindan kaynaklanir.
 • evrimin bir türlü gerçekleşememesi.
  doğal seçilimde yukarıdaki organizmanın seçilecek olması.
  (bkz: üzülmek)
  (bkz: hissizleşmek)
 • normaldir. bana da erkekler benden 1 yaş dahi küçük olsa çocuk gibi geliyor.
 • '' bu erkeklerin doğasında var '' genellemesi yanlış, anadolu insanının bir kültürü haline gelmiş olan '' kadınlar erken çöker '' tezinden meydana geliyor.

  genellikle eskiler, evlendiğin zaman senden en az 5 yaş küçük birini al, kadınlar erken çöker '' diye temenni-isteklerde bulunurlar.
  tabi bunun bilimsel açıklamaları da var ama burada, eski diye tanımladığımız anadolu insanı kendi tecrübelerini aktarıyor.
  tabi sözlükte biraz değinilmiş bir başlık var: (bkz: kadınların erken çökmesi)

  genelleme yapmıyorum ama, özellikle evlilik konusunda kadın kişisi hem dış görünüş hem maddiyata bakarken, erkek kişisi sadece dış görünüşe bakar. haliyle tek seçeneği olan ve bunu da iyi değerlendirmek isteyen erkek, evleneceği kişinin her zaman kendinden daha genç görünmesini, ya da birkaç yaş küçük olmasını ister.
 • sanırım ben anormalim bu konuda. genelde kendimden büyükler bana çekici gelir. hele minyon tipliyse bir tutulma olmuyor değil...
 • erkeğin bu söylemi kedi ciğer ilişkisi olabilir. erkek kendisinden daha küçük, nispeten olgunlaşmamış, yaptığı bin bir türlü numarayı farkedemeyecek yaşta olan kadınları tercih ettiği için görmüş geçirmiş kadınları çeşitli sıfatlarla çevresinden uzak tutar.
 • yaşıtlarımızın daha büyük abilerle evli olduğunu görünce, akranlarına yaşlı geldikleri gayet normal. ayrıca sorun bizlerde değil, daha büyük seven kadınlarda.d
 • bu durum yaşla alakalı değil, görünüşle alakalıdır. adriana ve alessandra benden yaş olarak büyük ama hiç öyle yaşlı falan gelmiyor. bizim ülkemizdeki kadınlar ortalama 26 27 yaşından sonra saldım çayıra mevlam kayıra moduna girdiği için erken yaşlanıyor. dolayısıyla erkekler de özellikle bu yaşlardan büyük kadınlara fazla yanaşmıyor. dikkat edin özellikle 25 yaşından sonra sonra erkekler daha genç kadınlara yönelmeye başlar. o zamana kadar yaşlar kafa kafaya gider.
 • boyle bir sey vardir. hatta gotunun kili kadayif olmus bir arkadasimdan 30 yasindaki kadin icin fosil dedigini bile duydum.
  dolayisiyla dogru tespittir.