• evrimin bir türlü gerçekleşememesi.
    doğal seçilimde yukarıdaki organizmanın seçilecek olması.
    (bkz: üzülmek)
    (bkz: hissizleşmek)
  • bence beyni aynı yaştakine yetmediği için 5-6 yaş geriden gelendir.
  • normaldir. bana da erkekler benden 1 yaş dahi küçük olsa çocuk gibi geliyor.
  • '' bu erkeklerin doğasında var '' genellemesi yanlış, anadolu insanının bir kültürü haline gelmiş olan '' kadınlar erken çöker '' tezinden meydana geliyor.

genellikle eskiler, evlendiğin zaman senden en az 5 yaş küçük birini al, kadınlar erken çöker '' diye temenni-isteklerde bulunurlar.
    tabi bunun bilimsel açıklamaları da var ama burada, eski diye tanımladığımız anadolu insanı kendi tecrübelerini aktarıyor.
    tabi sözlükte biraz değinilmiş bir başlık var: (bkz: kadınların erken çökmesi)

genelleme yapmıyorum ama, özellikle evlilik konusunda kadın kişisi hem dış görünüş hem maddiyata bakarken, erkek kişisi sadece dış görünüşe bakar. haliyle tek seçeneği olan ve bunu da iyi değerlendirmek isteyen erkek, evleneceği kişinin her zaman kendinden daha genç görünmesini, ya da birkaç yaş küçük olmasını ister.
  • sanırım ben anormalim bu konuda. genelde kendimden büyükler bana çekici gelir. hele minyon tipliyse bir tutulma olmuyor değil...
  • erkeğin bu söylemi kedi ciğer ilişkisi olabilir. erkek kendisinden daha küçük, nispeten olgunlaşmamış, yaptığı bin bir türlü numarayı farkedemeyecek yaşta olan kadınları tercih ettiği için görmüş geçirmiş kadınları çeşitli sıfatlarla çevresinden uzak tutar.
  • bu durum yaşla alakalı değil, görünüşle alakalıdır. adriana ve alessandra benden yaş olarak büyük ama hiç öyle yaşlı falan gelmiyor. bizim ülkemizdeki kadınlar ortalama 26 27 yaşından sonra saldım çayıra mevlam kayıra moduna girdiği için erken yaşlanıyor. dolayısıyla erkekler de özellikle bu yaşlardan büyük kadınlara fazla yanaşmıyor. dikkat edin özellikle 25 yaşından sonra sonra erkekler daha genç kadınlara yönelmeye başlar. o zamana kadar yaşlar kafa kafaya gider.
  • yaşı göz önünde bulunduran gizli ırkçıdır.
  • evet evet en az 10 yas kucuk olsun esleriniz ..kariniz siz merdiveni 50 ye dayayinca (bu da erkegin doğasında var .kalkmaz/etmez..you know) komsunun oglunu cagirir artik.darilmaca yok beyler.
  • belli bir yaş üstü kadınların onu çekmeyeceğini bilen erkek algısı diyorum.
hesabın var mı? giriş yap