şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nedir abi bu olay?

  bilimsel aciklamasi falan var midir? aydinlatin beni sozluk bilgicleri. veren varken sevene mi sira gelmiyor nedir yani?

  simdi fiziksel ozellikleri tipatip benzer 2 tane kadin ile deney yapalim.

  * 1. kadin; erkegi gercekten sevsin, mesajina aninda cevap versin, ilgi gostersin, baska erkeklerle muhattap olmasin, ona yemek pisirsin vs.

  * 2. kadin; atilan mesaja ertesi gun cevap versin, sevgi saygi gostermesin, erkegi itip kaksin, erkek kankasiyla snap atsin, yemegi pahali restoranttan istesin..

  deney sonucunda erkegin 2. kadini tercih edecegini goreceksiniz. cok ilginc yemin ederim ki cok ilginc.
 • 1de yok
  2de yok
  olsa yorum yapacagımda
 • yaş aralığı ile alakalı durumdur. 30 'una kadar dediğiniz şey doğrudur, ancak 30'undan sonra algı mantığa kaydığı için kadın/erkek kendini seveni tercih eder.
  çok da bilimsellik bir durum yok ortada..

  edit: imla
 • sebebi çok belli olan merak. adamın artık yorulmuş olması. çünkü çok seven kadın çok üzecektir. net

  yok ki soner gibi delikanlı bi hatun yormadan seveceğim seni desin.
 • bu yerçekimi gibi bir şey erkeğe kadına özel bir durum yok.rahat olun.

  ve bir erkek için en iyisi ikisinden de uzaklaşıp balık tutmaktır.. tutmasan da ayağını suya sokar elektiriğini atarsın
  siz bilirsiniz tabii..
 • aynısı kadınlar için geçerli olan önerme.
 • always the hard way

  orta sınıfa yönelik bir meraktır. karakteri oturmuş ve hayatta bir şeyler atlatmış b-c1 sosyoekonomik statü grubundaki hiçbir erkek, kolaycılığı, steril "avm" ilişkilerini, savaşını vermeden bir şeylere sahip olmayı sevmez, kendine yedirmez. geniş vizyonuna rağmen doğduğundan beri sınırlı kaynaklara sahip olduğu için daima keskin seçimler yapmak, bir yerlere tırmalayarak ve fedakarlıklar yaparak gelmek zorunda kalmıştır.

  ha fakirde ve zenginde göremezsin ama bunu. fakir zaten "tuttuğunu" mentalitesiyle çalışır, zengin ise kafa her anlamda rahat olduğu için ilişkiyi öylesine yaşayıp sosyal çevresine ve seyahatlerine, eğlencesine odaklıdır.

  giren çıkan hep orta direğe.

  musti reis ne güzel demiş; "gönlünü gün edeni sevmez sevda, ister hep onu üzeni."
 • psikolojik şemasını tetikleyeni seçmesi durumudur. kadını, erkeği yok aslında...

  çok kısaca; erkekte duygusal yoksunluk şeması olduğunu farzedelim. bu adam büyük ihtimalle annesinden koşulsuz sevgi alamamış, dolayısıyla sevilmeyi ve sevmeyi bilmeyen biridir. hayatı boyunca çocukluğunda alışkın olduğu o sevilmeme hissini arayacak ve bunu sağlayan kişilere çekilecektir.

  bu adamın bilinçaltında asla sevilmeyeceğine dair inancı vardır. bu inancı pekiştiren kişilere yüksek kimya hissedecek, peşinden koşacaktır. kendisini çok seven partnerdense bir süre sonra sıkılması kaçınılmazdır. oysa bir tarafı sevilmek ister ne yazık ki sevilme duygusu ona yabancı olduğu için o konumda çok fazla kalamaz.

  terk edilme şeması, kusurluluk şeması da aynı şekilde ilgisiz partnerlere çekim hissedilmesine sebep olabilecek şemalardır.
 • kendisini daha az seven kadının daha güzel ve seksi olmasındandır. erkekler daha güzel ve seksi kadına gideceklerdir, no matter what. sevgi önemsizdir.