şükela:  tümü | bugün
  • çok da uzak olmayan bir gelecekte insan genomuna müdahale ile yüzbin yıllardır "sorunlu" olan insan dna'sını değiştirerek ısmarlama insanlar ortaya çıkacağına inanıyorum. nasıl mı ? (bkz: crispr)duymayanınız varsa inceleyebilir. bu o kadar harika ve bir o kadar da tehlikeli bilimsel bir konu ki doğacak olan çocugunuzun dna'sında bulunan bir kusuru(renk körlüğü,saç dökülmesi,cilt problemleri,cücelik vs.) daha doğmadan ortadan ebediyen kaldırdığı gibi çocuğunuzda olmasını arzuladığınız bazı zirve özellikleri de genlerine monte edebilirsiniz. örneğin doğacak çocugunuzun uzun boylu,algılama kapasitesi son derece yüksek,kas oranı bakımından mezamorf vücut tipi olan ve herhangi bir hastalığa bağışıklığı kuvvetlendirilmis birisi olmasını sağlayabilirsiniz. ilk etapta harika gelse de ilerleyen zamanlarda bu şekilde dünyada var olan bir topluluğun "doğal" genlerle doğmuş olanları dışlayacağı ve kendilerini haliyle insanüstü olarak sınıflayacağı aşikar ve sonrası büyük bir buhran ...

herneyse...konumuz bu değil.

konumuz bu mantıktan hareketle erkekte var olan cinsel icgüdü ortadan kaldırılsaydı ne olurdu ?? düşünün,erkekler o malum organını sadece işemek için kullanıyor,herhangi bir kan pompalanması durumu ve haliyle ereksiyon yok. belki de çiftleşme yaşanmaması sebebiyle sınırlı ömrü kalmış bir dünya...cinsel fantezi yok. kadının herhangi bir organı erkekte cinsel bir anlam ifade etmiyor.

ne olurdu ??

tecavüz suçlarının ekseriyeti erkekler tarafından yapıldığı düşünülürse bu suç ortadan kalkardı diyebilir miyiz ?? yoksa libidosu erkekten yüksek olan kadınlar mı bu suçu fazlasıyla işlemeye başlardı ??

kadınların ruhsal tatmini önemsemesinden yola çıkarak diğer kadınları bir kıyafet bir çanta ile etkilemenin kolay olduğu bir dünyada erkeği etkilemek adına çok daha fazla mı uğraş verirdi? şu andaki dünyanın aksine tatmin için bir kadını değil de bir erkeği mi referans alırdı mesela ?

erkekler bir kadın ya da bir erkek ile birlikte olma arzusundan çok daha başka önemli konular olduğuna inandıklarından enerji ve çabalarını insanlığa daha yararlı işlerle mi meşgul ederlerdi mesela ? bunun sonucu olarak insanlık ne kadar ilerlerdi ??

kadınlarda eşcinsel birliktelikler artar mıydı ?? ve bu birliklerde hormonal olarak annelik içgüdüsü ile çocuk sahibi olma arzusu ne tür bir üreme çözümü bulunmasına ön ayak olurdu??

erkeğin libidosunun olmaması ütopik midir yoksa distopik mi ??

yol boyunca bunu düşündüm amk afferim bana,neyse uykum var yatıyorum ben.
  • - birçok kadın bundan mutlu olurdu
    - erkeklerin libidolarının temelinde testosteron yattığı için, bu hormon düşük olacağından kavgalar azalırdı
    - kadın ve erkekler gerçekten dost olabilirdi
    - müthiş dedikodu yapılırdı
    - saçmalamaya başladım, libidom düştü galiba
  • olm psikolojim bozuldu herhalde, "erkegin" kelimesini "erdogan" okudum millet nelere kafa yoruyor dedim...
  • maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi teorisini güncellemek gerekirdi.
  • bilimsel bir çalışmanın olası distopik etkilerini, erkeğin libidosu sığlığında temsil eden başlıktır.

temel sorun şudur.
    gelecekte dna ile oynayarak, michael jordan yeteneklerinde bir insan yaratabileceğiz.
    lakin bu insanın basketbol sevmesini ne derece sağlarız, orası muamma.
  • kadın ve kadınımtıraklar olarak dünya nüfusu ikiye ayrılırdı
  • insan nüfusu 1 milyarı zor görürdü.
  • yine çocuk olurduk
    ne de güzel olurdu.

libidonuzu güzel işlere yöneltin.
    iyi insanlara faydalı olacak işlere.

karı çivilemekten bir arınamadınız.
    (bkz: nail down)

o kadar da imkansız değil
    tuvalet gibi seks odaları olsun
    ihtiyacı olan gitsin rahatlasın

artık kimi bulursa
    veya kime denk getirirse
  • erkeğin libidosu olmasaydı 3 milyon yıl önce ilk örnekleri görülen homo türü canlılar dar bir alanda yaşayıp ölür giderlerdi. türleri de devam etmezdi.

her canlı, türünü devam ettirme hususunda baskı hissetme durumundadır. aksi halde devamlılık olmaz.