şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insanlar toplum halinde yaşarlar. ama bu bilgi gerçek hayatta bir işimize yaramıyor. madem öyle, durumu açıklamaya çalışalım:

  anne karnında, bebeğin duyuları işlemeye devam eder. en huzurlu, en tatmin olmuş durumdur rahim içi pozisyon. bir sıvının içinde, ekmek mideden, su karaciğerden yaşayıp giderken, paldır küldür bir delikten dışarı çekerler zorla. sonrasını biliyorsunuz, ben öncesini söyleyeyim. rahim içi pozisyonda, işitme duyusu da aktiftir. bu işitme duyusu, anne sesi de olsa, dışarıdan bir erkek veya kadın sesi de olsa, kulağa derin, kalın ve titreşimli halde gelir. herhangi birinin göğsüne veya sırtına kulağınızı dayayıp konuşma sesini dinleyince gelen ses gibi. davudî bir ses. bu ses, dışarıdayken duyduğumuz kalın tonlu erkek sesine çok benzer. kalın titreşimleri olan sesler, o nedenle "karizmatik", "çekici" falan olur. bunu erkekler de aynı derecede etkileyici bulurlar. rutkay aziz, ege aydan, cihan ünal, müşfik kenter örnekleri verilebilir.

  kadının ses tonu da çekici olabilir. ancak, kadının ses tonu ne kadar az çatallı olursa, ne kadar düz ve tok çıkarsa, o kadar çekici olmaktadır. ne acayiptir.
  *
 • yatağa hatunu atma hızı ile orantılıdır
 • (bkz: davudi ses)
 • (bkz: bruce willis)
  (bkz: alev sezer)
 • (bkz: ses karizmasi)
 • içinden geçirme tonu, yada sıçarkenki tonlaması bunları bütün olarak nasıl rözene ettiğine bakılmaksızın konusurken cıkardığı sesin çekici gelme halidir öyle sanıyorum, bunun dışında nasıl bir saçmalık olabilirki.
 • erkeği seksi yapan en önemli unsurlardandır
 • yoktur böyle bir şey. bir erkek, şöyle bir kez baktığınızda çekici ise, çekicidir zaten. yok efendim ses tonudur, kıyafetidir, cüzdanındaki paradır, zekasıdır, yeteneğidir falan...hikayedir hepsi. bu konuda daha fazla yorum yapmak istemeyip, bir erkek hakkında, herhangi bir kadına nazaran, çok daha sağlam fikirler verdiği için ciddiye aldığım küçük iskender'in ufak bir ayarı ile, düşüncelerimi ifade etme kolaylığna kaçmak arzusundayım; bakınız:

  ''bir erkeğin çekiciliğinin, bulunduğu toplumsal konumu, eğitimi, kültürü, ekonomik özgürlüğü, konuşma stili, vücut dili ve şüphesiz hassas oluşunda gizlendiği iddialarını sakın iplemeyin! bir erkeğin çekiciliği, bir bakışta belli olmayan takım taklavatının dışavurumu olan seksapelliğinde yatar. hiç bir kadın, bir erkekle oturup sohbet ederek orgazm olamaz, hamile kalamaz. erkeğin ölçülerini ve yataktaki becerilerini diplomalarında aramak, akla yatkın değildir. hayatın merkezini seksten uzaklaştırmak isteyenler, kırlara çıkıp osuruk otu toplayabilirler. tam bu sırada boris vian'ın bir sözünü hatırlatmakta, hatta döve döve ezberletmekte fayda görüyorum: 'varolan iki şeydir aslında: biri, her şekilde ve bütün güzel kızlarla sevişmek, öteki de new orleans ya da duke ellington'un müziği. geri kalan her şey kaybolmalıdır. çünkü geri kalan herşey çirkindir.'''