şükela:  tümü | bugün
  • bramstoker uktesi.

iki erkeğin arasından geçilmez'e benzer, erkeğin henüz kalktığı yere kadının oturmamasını öğütleyen tartışılır adap kuralı.
  • genellikle toplu taşıma araçlarında karşımıza çıkan kavram. mesela olaylar şöyle gelişir :

genç delikanlı yorgun veya yaşlı gördüğü hanıma yer vermek ister,hanım da ya öküzlüğünden görmemezliğe gelir ya teşekkür edip kibarca reddeder ya da yanında beyi varsa önce atlar oturur delikanlının götünden çıkan sıcaklığı kendi götünden çıkanla örter ve öyle hanıma yer verir.
  • yanlış anlaşılmış adap kuralı... doğrusu erkeğin kucağına oturulmaz olacak.
  • kızlarımız orospu olmasınlar deyyu koyulmuş kuraldır efendim.
  • hitap edilen kişi bi erkekse son derece doğru bir tavsiyedir. ne iğrenç bişidir koca popolu bi adamın yeni kalktığı yere oturmak..
  • zira yakabilir.
  • - kalk lan kalk! yoruldum, biraz oturayım.
    + gel hacı, buyur, dükkan senin.
    - ohh, dünya varmış.
    - ...
    - burası niye bu kadar sıcak lan?
    - ...
    - (ayağa fırlar) osurdun dimi hayvan herif?!
    + puhahaha!
  • tam tersini bildiğim !kural! benim bildiğim kadının sıcağına oturulmaz yani kalktığı yere. hani ete boka tahrik oluyor ya bu erkek milleti ondan. ısıyı algılayıp hallenir falan diye herhal.
    ben bizzat kendim olarak kimsenin sıcağına oturmamayı tercih ediyorum o ayrı tabii! midem bulanıyor benim. neden bilmem.
  • "oheyooooe" tepkilerine neden oldu bizim evde. mutfakta yeterli miktarda huni olmadığından bir yiğit özgür karikatürü ortamı yaratamadık ama diyaloglarımız filan baya benzedi onlara. mavi ekranlar verdik filan.

bu ne olum? oturup bütün gün bunları düşünen öğütleyen bir kurul filan mı var?