şükela:  tümü | bugün
  • ilişkide sıkıntılara sebep olabilecek durum. eğer kızla erkek arasında bir yaş ve daha fazla fark varsa bu durum ilişkide kopmalara, kızın erkeğe bağlanmasında sorunlara sebep olmaktadır. çünkü kızlar her yönüyle kendilerinden daha üstün güçlü olan erkeklerden hoşlanırlar. bu bir gerçek.
  • aman artık garipsemediğim şey. her şeyin değişmekte olduğu farklı zamanlarda yaşıyoruz. böyle bir düşünüp de olmaması için mantıklı bir iki sebep bile sıralayamıyoruz bize 'değişik' gelen şeylere. sadece komik genellemelerle saçmalıyoruz çoğu zaman. eğer abartırsak sonuna da 'bu bir gerçek' diye ekliyoruz. fakat saçma tabi, bir kere 200 tane erkeğin yaşının, 200 tane de kadının yaşının büyük olduğu çifti alıp yıllarca incelemediğimize göre genelleme yapmamız saçma. eğer incelersek de yine genellemenin 'genelleme' olduğunu bilmek lazım. yaşamadan bilinmez, denk gelmeden öğrenilmez çoğu şey.
  • erkeğin çok değer veren, beklentilerini azaltmış, olgun bir kız istemesinden kaynaklanır.
  • sevgiliyi gectim arkadaş bile olunamadigini tecrubeledigim durum.
  • valla istatistiklere şöyle bir bakıyorum da, evlenmelerde erkekle kadın arasındaki ortalama yaş farkı 3,2 iken (erkek büyük), boşanmalar her geçen yıl artıyor. bahsedilenin aksine aslında yıllarca incelemişler bile. yani sonuc olarak erkegin yas olarak buyuk olması bi halta yaramıyorsa kucuk olması daha iyi bile olabilir. bilemedim.

benim kaynağım götüm değil
  • rivayete göre evlenirse bunlar zengin olurlar, hele dişleri ayrıksa duble olur, hele hele düğünlerinde yağmur yağarsa önlerini kimse alamaz..
  • mature severim ama arkadas olarak sevgili olmaz caiz değildir
  • karakterler tam oturmuşsa sıkıntı oluşturmayacak olaydır.
  • kızın hazırcı olmadığı her şeyi beraber elde etmek başarmak istediğini gösterir.