şükela:  tümü | bugün
  • arayıp da bulmanın mümkün olmadığı adaydır. armutun sapı üzümün çöpü. kimseyi beğenmezler.

sanki oğulları prens amk:) kuzguna yavrusu şahin görünürmüş yapacak bir şey yok.

edit: başlıkta anlatım bozukluğu falan yok.
  • sivas'ta peşinden koşulan gelin aday adaylarıdır. öyle ki yolda gördükleri bir kıza talip olan anneler vardır. yeter ki fiziksel şartlar uygun olsun.
  • bütün cinlerimi tepeme getiren, bana yeni yeni küfürler icat ettiren hadisedir. eski sevgilimin ilkokul mezunu annesinin aradığı tek şey kadrolu olmamdı. atansın da öyle isteyelim dediler. atama sokakta dağıtılıyodu ya çünkü! benim ahlakım, memleketim, ailem hiç önemli değildi. parayla saadetin olmadığını anlayacakları zamanı, ilahi adaletin tecelli edeceği zamanı bekliyorum. ve ben daha iyilerini hak ediyorum.
  • ortalama bir türk annesi için kendisine rakip olmayacak kadar hamarat, konu komşuya övünebilecek kadar endamlı ve "el değmemiş" kızdır.

ataerkil muhafazakar kültürü içine sindirmiş ve onun gönüllü neferi olan bu kadınlar ve onların oğullarından kimseye hayır gelmez, aradıklarını bulamamaları ve azalarak tükenmeleri memleketin iyiliğine olacaktır. ancak sistem maalesef lehlerine işliyor.
  • oğullarının hayalinde olmayan özelliklere sahip gelin adaylarıdır.
  • onlara bakacak kahrını çekecek, ben bilmem annem bilir diyecek, bir hayalin peşinde tüm anneler
  • annemin hayaline göre tuba büyüküstün gibi birini bulmam gerekiyor çok beğeniyor kendisini

(bkz: annelerin kendi çocuklarını çok yakışıklı sanması)
  • atanmış öğretmen olsun da nefes almasa da göz yumulacak olan gelin adayı.
  • hamarat bakire angelina jolie.
  • kendi çocuklarının yediği boklardan habersiz, alkol almayan, geçmişe çok insanla haşır neşir olmamış, kesinlikle bakire falan gibi kriterleri de karşılaması gereken aday. o annelerin hayalleri oğullarına da geçince kız arkadaşın bakire olmadığını öğrenmek gibi başlıklar arada hortlar, kızlar oğlanlar birbirlerine girer falan. zamanla öğrenilecek herhalde hayatta her şeyin mümkün olduğu. hiçbir anne hayalindeki geline erişemez sonuçta, kaynanalığın doğası bu.

edit: anasının kuzusu.