• (bkz: sabah sabah dırdır yapan kadın)

ha bir de anladık sen avrupalısın.
  • valla bu sefer hepsini okudum galiba. hiçbirşey değişmedi hayatımda keşke okumasaydım. dedirtendir...

(bkz: formata saygı)
  • uzun zamandir okudugum en guzel entry. kurgu, ironik durumlarin serpistirilme zamanlari, secilen durum, olay ve nesneler... kendimde olmasindan olesiye korktugum "avrupa'yi overken aslinda ortadogulunun dibi olma" sendromunu bu kadar guzel yuze vuran bir elestiri gormemistim.

arkadasi tebrik ederim. eger kadin ise* uzun zamandir gordugum en guzel ozelestiriyi yapmistir. eger degil ise, kadinlarin ve daha da otesi bu toplumu riyakar aydin(!) tayfasinin sikintilarini agzimiza vurmustur.

tanim: sadece arkadas ve erkek arkadasinin degil, tum bu cografyanin problemidir.

edit: yahu ciddiye alip dirdirci falan diyenler var. ne dirdiri yahu. ben arkadasin yazisini okuyup kendimden utandim, kendimi sorguladim. uzatmayayim diye diye uzatmasina falan takmis insanlar. asil troll onlardir diye umuyorum su an. anlamamis olamazlar umarim ya. cok korkuyorum insallah trollception donuyordur yoksa sanirim eksi sicmis gercekten. okunmaz olmus. ya umarim cevap verenleri ciddiye alip asil aptal konumuna dusen benimdir. gercekten boyle olsun istiyorum.

bir de bu entrye verilen tepkiler sayesinde sozlugun ve yine insanimizin cok daha derin sorunlari suyuzune cikmis oldu.*** bir kez daha tebrik ediyorum op suser'i.
  • neyse kısa kesiyorum bunun erkek arkadaşı okuyorsa bu dırdır makinasını evden kovsun kuzeyli bir abla ile tanışsın. bu ne lan avrupalı hissediyormuş da. lan değişik avrupanın yakından uzaktan alakan yok buram buram kezbansın. varoştan tek farkın konfeksiyon atolyesinde çalışan birinden bin tl hadi 2bin tl fazla maaş alıyorsun.

yemin ediyorum acıdım bu çocuğa ya.

tanım: kezban beyanı
  • sadece paragraf baslarindaki "neyse" kelimelerini okumam yetti. *
  • tren kaçıran çiftsiniz amk. bir kadın da bulursunuz artık.
    (bkz: tren kaçırmak)
  • özet geçiyorum; kendisi ile aynı maaşı alan temizlikçi kadının işi bırakmasından duyulan rahatsızlık. şimdi dağılabilirsiniz.

hayır bize ne senin el bagajından, kaçırdığın trenden, kimle kaldığından, diş fırçandan... kezbana bak, sanki kavimler göçüyle gitmiş avrupaya.
  • gülümseten hikaye olmuştur. ama galiba bazı yazarlar ciddiye almış ki bu da güldüren kısmı olmuştur.
  • 10 günde evropalı olmuş mal ay pardon bağyan beyanı. bacım türkçe aksanın da değişti mi charter seferi dönüşünde? bence kesin değişti.
  • hala bu abimizin yazilarinin gercek oldugunu zanneden yazarlar oldugunu gosteren problemdir. once yazdigi bir iki hikaye hosuma gitmisti, bu da ilk paragraf itibariyle iyi basladi ama cok uzatmis arkadas bu sefer. iki uc kere neyse uzatmayalim demesi ironi mi onu pek anlayamadim. bence bir cevher var abimizde, sosyal olaylari guzel yorumlamis, gelecek yillarini daha cok kitap okuyarak gecirip kendini ilerletmeye cabalarsa daha guzel yazilarini okuruz belki. ona tavsiyem biraz daha etkili ve dogru bir dil kullanarak daha kisa hikaye yazmasi.
hesabın var mı? giriş yap