şükela:  tümü | bugün
  • yaşadığı ilişkiden artık eskisi gibi hazzetmeyen, en önemlisi de erkek arkadaşından artık hazzetmeyen, belki aradaki tensel çekimi kaybetmiş olan, belki aradığının şimdiki erkek arkadaşı olmadığını anlayan, belki fikren türlü uyuşmazlıklar yaşayan ve belkiler ta fizan'a kadar uzaması mümkün olup sonuç itibariyle; kimi davranışları ile kimi söylemleri ile terk edeceğine dair işaretler çakan, aşkı başka bedenlerde, sevgiyi başka yüreklerde ve mutluluğu başka gülüşlerde arama niyetinde olan kızdır.

    kesinlikle yadırganmamalıdır ne de hor görülmelidir bu kızcağız. birlikte olduğu erkeğin belki ilgisizliğinden artık bıkmıştır ve belki de onu defalarca uyarmıştır. ama karşılığında eline hiçbir şey geçmemiş, aynı ilgisizlik ile sarmalanmaya devam etmiştir.

    belki de erkek arkadaşının durulmak bilmez bir çapkın olmasından dertlidir. aldatılmadık bir gün geçirmediğinden saçlarının arasında boynuza benzer sivrilikler türeyivermiştir. ve cana tak etmiştir bu aldatılma hali. o da terk etmeye niyetlenmiştir.

    nihayetinde bu kız, uçsuz bucaksız insan denizinde yeni bir ada aramak için yakın bir zamanda yelken açacaktır efenim.
  • (bkz: meyilli)