şükela:  tümü | bugün
  • videoda görülen yürek sızlatan hadise.
    not:her bünye videoyu kaldıramayabilir, özellikle sonunu.

https://twitter.com/…hici/status/889215299517521920

edit:link ölü
  • vejeteryan olmak için geçerli bir sebep.. insanoğlu kendini neden tanrı yerine koyuyor.. neden her şey insanoğlu için yaratılmış gibi davranıyor.. keşke tam da şuan kıyamet kopsa.. bizim için çoktan bitti dünya..
  • maalesef acı bir sektör gerçeği.sektörün devlerinin bir tanesine ait kuluçkahanede, fizyolojik olarak sağlıksız gözükenlerin,anomali taşıyanların bantta elendiğini bu gözler gördü.bundan sonrası spekülasyon olur, nasıl imha edildiklerini görmedim.ama gaz olarak konuştuğumuzu hatırlıyorum.kuvvetle muhtemel, erkek civcivlerin bir kısmı damızlık olarak ayrıldıktan sonra endüstrinin yem-et dönüşüm değeri standartlarına uymadıkları için imha ediliyor olabilirler.
  • bununla ilgili eski bir kısa film vardı bulursam editleyeceğim burayı.

kapitalizm böyle bir şey her şey kar ya da zarardan ibarettir.

buldum
  • bence olay basli basina katliam ama bana gore etyemezlikle kisitlanacak bir durum yok. vicdani olan herkes buna karsi cikmali. et tuketimi demek ise yaramayan tum hayvanlarin itlafini mazur ya da hakli gormek degildir.
  • dünyanın acımasız gerçekleri. maalesef dünyanın her yerinde olan bir uygulama. başka bir çözüm bulunsa ne güzel olacak. izlerken içim parçalandı.

edit: lütfen izlemeyin! psikolojiniz bozulur.
  • sevgililer günü de kapitalizmin dayatması da gel anlat bunlara
  • feministlerin görmezden geleceği elim hadisedir.
  • çocukken pazardan civciv aldırırdım. ne kadar özenli baksam da bir süre sonra ölüyordu çoğu. erkek civcivlerin katledildiği gerçeğini öğrenene kadar hep içimde vicdan azabı olarak kalıyordu bu. "alıp alıp öldürüyordum hayvanları" diye geçmişi düşündürüp üzerdi. en azından hayvancıkların bu şekilde bir ölüme gitmeyişine vesile olduğumdan artık üzüntü yerini sevince bıraktı. erkek civcivleri öldürmeyip pazarda satma fikri ilk kimin aklına geldiyse merhametli adammış. en azından birkaç çocuğa küçük yaşta hayvan bakma sorumluluğu aşılamış oldular hem de.