şükela:  tümü | bugün soru sor
 • birine sövülüp sayılırken diğerinin tercihine saygı duyulur.
 • erkek çocuk isteyen baba çorum'sa kız çocuk isteyen baba paris'tir.
 • erkek çocuk isteyen cinsiyetcidir akılsızdır geleceğini düşünmez.ama kız isteyen baba akıllıdır geleceğini teminat altına alır,akıllı adım atarak hareket eder ilaveten sevdiğine aşıktır...
  "bir kızımız olmalı mesela .. gözleri bana , gülüşü sana benzemeli . öğütler vermelisin sürekli ona . senin parfümünü sıkmalı , saçlarını saçlarına benzetmeye çalışmalı , kıyafetlerini giyimeli , küpelerini , takılarını takmalı mesela . ayakkabılarını giyimeli , saatlerce ayna karşısında kendisine makyaj yapmalı ara sıra kızımız .. sonra ağzını burnunu boyamalı . yanıma gelip "babacığım annem kadar güzel olmuş muyum ?" diye sormalı bana ..ben de kızıma "evet dünyalar güzeli kızım benim" demeliyim ..
  senin bizi kıskanman , sana sarılıp seni öpmelerim .. sonra biz yemek hazırlarken yine birden karşımıza çıkmalı hep .. böyle olmalı kızımız , bizim gibi mutsuz olmamalı . sonra "tataaaaaa" diye haykırmalı kızımız .. sana bakarım , gülüşmeliyiz kendi aramızda .. kendi aramızda kızımızı kucağa alıp öpmeliyiz onu mesela ..

  ya da bir oğlumuz olsa mesela . burnu burnuna , kaşları kaşlarıma benzese . benim ceketimi giyse böyle kocaman , kravatımı felan taksa .. parfümümden sıksa .. birden karşına çıksa ve dese ki "anneciğimm babamdan daha yakışıklı olmuşum dimi dimi dimi" diye heyecan çığlıkları atsa . "evet oğlum benim yerim seni " diyip öpsen oğlumuzu .. ben de ikinizi kıskanıp sana surat yapsam , akşam yemeğini hazırlarken sana yardım etmesem mesela . akşam olduğu zaman yine dayanamayıp sen ocak başındayken arkandan sessizce gelsem .. gözlerini kapatsam . sen de ellerimi avuçlasan ve yemeği beraber yapmaya başlasak ..

  böyle olmalı işte geleceğimiz , bize ait iki canlı olmalı . gülüp eğlenmeliyiz , yeri gelince ağlamalıyız .. ama her zaman birbirimizin kıymetini bilerek , yanında olarak...
  ¦ sevdiğim kadar sevildiğimi bilerek.. bir kızımız olsun mesela..."