• bir kadin yaninda gecen kimsenin donup bakmayacagi bir erkege erkek guzeli diye hitap edebilip, ona "senden hicbir bedel istemiyorum, bana hesap falan vermen de umrumda degil, ne istersen yap, ne kirilirim, ne alinirim, ne darilirim, sen sadece beni tatli dilinden mahrum birakma" diyorsa, diyebiliyorsa, o kadin asiktir. ve bu sarki, bu aski en guzel anlatan sarkilardandir. hatta dinledikce daha cok asik edendir, sarkiya da, ona da..
  • yağızım yiğidim erkek güzeli
    gel de eğ şu asi başını
    kaçırma gel şu olgun yaşımı
    anladım korkunu telaşını
    görünce çakmak çakmak yeşillerini

sozleri ile kendinden daha genc bir erkegi mi ikna etmeye calisiyor gibilerinden hissiyat uyandirsa da, akli basinda her erkegin duymak isteyecegi turden bir ask teklifini anlatir bu sarki. esas, korkmadan tirsmadan bu kadar acik ve sevgiyle bunu teklif eden kadin sarilmalidir pamuklara.
  • doyamam save etmelere seni şeklinde anladığım bir kısma sahip bu şarkı.
  • her erkegin aradigi ideal sevgiliyi; pamuklara saracak ne bedel isteyecek ne hesap soracak ne de sitemlerle kalbimizi yoracak sevgiliyi, en guzel sekilde anlatan sezen aksu sarkisi:

seni pamuklara sarmalar sararım
    ne bedel isterim ne hesap sorarım
    ne sitemle güzel kalbini yorarım

ayni zamanda bu sozleri duymak icin erkek guzeli olmak gerektigi gercegini biz erkeklerin yuzune vuran bir sarkidir o da ayri bir nokta.
  • yakışıklı olmaz. %99.9 olmaz. genellemeler yanlış diyebilirsiniz ama öyledir a dostlar.
    örneğin, yakışıklı tabir ettiğimiz erkeglere italyan yaka gömlek yakışırken, bu gençlerimize hakim yaka şilebezi gömlekleri, sıfır yaka t-shirtler falan yakışır. bunlar böyle kız gibi olurlar, değişik, kırılgan olurlar, omzuna ağlamaya gidilmez, gel de omzumda ağla annem denir nerdeyse, böyle değişik. erkeksi kıyafetler hoş durmaz, kız gibi olurlar, sevilirler, severiz.
    ama mal olur bunlar azcık. böyle ağzını açmasa yarabbelalemin dersin kendi kendine.
    travis fimmel kardeşimiz bu türün en önemli temsilcilerindendir, bir de sebastian bach tabii.
    anlamayanlara şekille açıklayalım:
    http://www.mysticmedusa.com/…9/travis_fimmel_02.jpg
    bak ağlayacak bak. güzel ama, erkek güzeli.
    http://i49.photobucket.com/…/80s/sebastianbach6.jpg
    bak sert yapmış kendince, ama hala yumuşak. neden? erkek güzeli. yakışıklı değil.
    popüler olanla açıklayalım, kenan imirzalıoğlu yakışıklıdır, kıvanç tatlıtuğ güzel. tercih meselesi. bazı kadınlar hazzetmez erkek güzeli denen cillop gibi çocuk, yımırta gibi bebe denen bu cinsten.
    ha beeen? ben evliyim efendim, nalakası var? ben burda aydınlanma sağlamaya çalışıyorum, bir de hep siyasi entari, hep apoçilerle dalaş, yılıyorum bazen de ondan yazıyorum. yoksa benim evimin direği de heriflerin şahıdır bana göre. neyse amacımızdan sapmayalım.
    kızları aşağılayıp duran entari sahipleri varya hani sözlüğümüzde? onlar sevmezler böyle güzel çocukları, ne zaman bunlardan biri hakkında iki satır yazsan "ehaaahaa o ipneymiş, vurduruyomuş:))9" tadında mesajlar gelir, sanırım inceden bir çatlama mevzusu var.
    allah hepsine ömür versin. böyle salınsınlar ortalıkta, dolansınlar.
  • sanki onunla doğmuşsunuz gibi hissettiğiniz,kaşını,gözünü,herşeyini sevdiğiniz adama yanınızda değilken söylenebilecek en güzel şarkılardan biri.yanınızdayken söylemeyin zira şımarıyorlar.
  • öyle bir şarkıdır ki; dinledikçe dinleyesi, sevdikçe sevesi gelir insanın.

melankoli yaratmadan kalbe dokunur ve pek çok sezen aksu şarkısı gibi cuk oturur.
  • lafta iyi uygulamada zor sözlere sahip şarkı..

özellikle bir bölümü var ki şu şekilde;

'seni pamuklara sarmalar sararım
    ne bedel isterim ne hesap sorarım
    ne sitemle güzel kalbini yorarım'
  • suan playlist'te denk gelmesiyle gulumsetmistir. bütün şarkıların kadınlara yazıldığı müzik dünyasında bir erkeğe ithaf edilebilecek en naif şarkılardan.
hesabın var mı? giriş yap