• işini bazı kadın hemşirelerden bile daha iyi yapan sağlık çalışanları.
  • çok yakın arkadaşlarımdan birinin mensubu olduğu meslek grubu. adamın okul yıllarındaki fotoğraflarına, şimdiki arkadaş gubuna her baktığımda "bok vardı" diyorum. "bok vardı işletme okuyacak." iki yüz otuz iki kişilik okulun tek erkek öğrencisi, şu anda çalıştığı hastane bulunan bi kaç yüz civarında bayan hemşirenin arasında tek saplama. bir daha gelmek olsa dünyaya düşünmeden seçeceğim meslek...
  • meslektir ve mesleğin cinsiyeti olmaz, hele de bu devride. fantaaazi kuramayacağınız için mi tepkilisiniz anlamadım ki.
  • hemşirelik mesleğine mensup erkekler olduğunu askerde öğrenmiştim. onlar kendilerini sağlık memuru diyorlardı lakin akşam olup yatma vakti geldiğinde çantalarından çıkan beyaz sabo terlikleri onları ele vermişti. "meslek?" diyoruz, sağlık memuru diyorlar, "hangi okul?" diyoruz "hemşirelik meslek yüksek okulu" diyorlar, "hemşiresiniz o zaman" diyoruz küsüyorlar. garip gelmişti bu kompleks bana, o kadar kızın ortasında okusaydım o kadar süre, göğsümü gere gere söylerdim ben bunu.
  • ben bunlara nasıl hitap edildiğini ve edileceğini bilmiyorum.. hastanede bulunduğum ve erkek hemşire nöbetçi olduğu zamanlarda bütün gün nasıl hitap edeceğimi bilemediğimden bir şey isteyemediğimden, bir aşağı bir yukaru koşturur dururum... arada bir ağzımdan bey efendi kelimesi dökülse de bir şeyler yarım kalıyor hep..
  • mesleği bilmem de okul zamanlarını düşünmeye çalışınca enteresan oluyor. bir erkek, bilmem kaç yüz kız.

mühendis bunu düşünemedi.
  • (bkz: hemşo)
  • halk arasında (bkz: doktor).
  • bazi acil servislerde canla basla calisip kapidaki kalabaligi eritmede doktorlara, karsi cinslerinden daha fazla destek olduklari bile gorulmustur. saglik calisanlari tarafindan, mesai arkadasi olarak genellikle tercih edilendie.
hesabın var mı? giriş yap