şükela:  tümü | bugün
 • karde$ diyince hep kendimizden ufak olani dü$ünüyoruz. oysaki abilerimiz ablalarimiz da bizim karde$imizdir. ve ben abime her$eyden cok deger veriyorum.
 • kisiden yasca buyukse abi sifatini alan kardes.
 • ablalik yapmak inanilmaz bir zevk, bak kizlara soyle davran, suralara git, sunu giyin, bunu sur, temizligine dikkat et diye ilgilenmek, cocugun serpilip yetistigini izlemek, muzik, kitap zevki kazandirmak..tarif edilemez bir duygu, sevecenlik, sefkat, mutluluk:)
 • yaptığı şeylerle gurur duymak, basketbol maçlarına gitmek, elini attığı herşeyde başarılı olması, zamanla büyüyüp boyunuzu geçmesi, size tapması, anne-babadan daha çok saygı görmek, çok güzel duygular bunlar
 • kesinlikle kız kardeşe tercih ettiğim fakat hiç bir zamanda gerçekleşmiyecek hayalim.
 • bahsi geçen kardeş eğer sizden ufaksa onu korumak gibi bir kutsal göreve sahip olunabilinir.
  (bkz: kız kardeş)
  (bkz: abi)
  (bkz: abla)
 • dik kafalı hıyar. siz a dersiniz o b. yaş farkı 10 olsun 15 olsun o sınır tanımaz hatta fark büyüdükçe daha arsız olur. bilir sizin ona kıyamayacağınızı. en büyük eşşektir. dünyada en çok yakınlık hissedebileceğiniz erkektir. kızdığında abi sevindiğinde abicim der. menfaat ustasıdır. kötü huy deposudur. lakin kendinizin yansımasını mı görmüşsünüzdür ne, ona kızamazsınız. ufak bir sırıtış ve bir öpücük, geçer gider...
 • sabaha karşı odama yapılan baskınların baş rol oyuncusu, denize karşı içilen biraların mezesi, beni herkesten farklı gören, herkesten farklı baktığım, canımdan çok sevdiğim, en güzel paylaşımların tarafı, bir tanecik, annemden doğma, dünya tatlısı süper insan.
 • zamanında ezmezseniz sonra bi türlü istediğinizi yaptıramayacağınız canlı türü.
 • zamanında "od tegin" sıfatına olgunlukla katlanabilir ve büyümesi, size yakın olabilmesi için ona şans verir, bir de üniversiteyi okuması için başka şehire yolcu edersiniz, özlemekten deli olur, anlarsınız onun hayatın size verdiği en büyük servet, en sevilen insan, canınızın canı, cananı olduğunu.
  değişik bir tatlı çeşididir erkek kardeş. tadına alışmanız uzun sürer ama sonrasında sütlü nuriyeniz olup çıkar. sütlü nuriyeniz olur tabi ama onun bir de karizması vardır asla ayaklar altına alınmaması gereken. o yüzden sadece başbaşayken fısıldayarak "amanin de benim sütlü nuriyeeem" diye sevebilirsiniz onu. hatta bir sütlü nuriye olduğunu bilmemesi sizin açınızdan daha uygun olabilir.
  olmazsa olmaz sıralamasının en başını hiç bir şeye ve hiç kimseye kaptırmaz kolay kolay erkek kardeş. cin kişidir, zeki olsun, ibret olsun diye dünyaya getirilmiştir. size verilmiş bir şeydir kardeş, aslında sizin tam anlamıyla kendiniz, ama başka bir zamanda dünyaya gelmiş kendinizdir.
  bir de büyür bunlar, sırık gibi uzar, size tepeden bakar, traş olmaya, boğuk sesler çıkartarak konuşmaya hatta mümkünse konuşmamaya başlarlar. o zaman kardeş meyvelerini toplamanın zamanı gelmiştir tabi. o ana kadar saat ve mekan kıstlamaları yüzünden gidemediğiniz her yere (ailenizin gitmediğinizi sandığı her yere), göğsünüzü gere gere, rahaaaat rahat, kaşına kaşına, kasıla kasıla kardeşinizi kolunuza takıp gidebilirsiniz ki bu gezintilere nasıl olsa kardeşi yanında, korur ablasını inancındaki anne baba ses etmeyecek, bu arada siz ise, "ulan ya biri pislik yaparsa şimdi çocuğa, dayak yer kesin bu, kıyamam, gebertirim valla yan bakanı kardeşime" düşüncelerinizden kimseye bahsetmezsiniz. e tabi, o büyümeye çalışırken siz zamanında "ben tijenlerdeyim, anneannesi de orada, kestane patlatıcaz sobanın üstünde" yalanlarıyla karavan, kemancı, haydar, hayal kahvesi ve bilimum yerleri yüzlerce kere tavaf etmiş, şimdi de kardeşi oralara, o da öğrensin, bilsin ama diye götürmektesinizdir.
  velhasılıkelam, güzel şeydir erkek kardeş, çoook güzel...