şükela:  tümü | bugün
  • yaptigi isi sanat zanneden iki meslek guruhunun ego patlamasi akabinde girdigi triplerin sonucu olan komik durumdur.

hepsi boyle degil elbette, ancak bazilari var ki saca sekil verirken bildigin heykeltiras moduna giriyor. bir digeri vesikalik fotografini cekecek, da vinci'nin mona lisa'yi yaparkenki yuz ifadesi boyle degildir. bunu yapanlar da genellikle erkek kuafor ve fotografcilar. mahallede herkesin tanidigi berberleri de haric tutuyorum. yapilan isi ciddiye almak guzel sey elbette, ama hayati kil-tuy icinde gecen bir adam kendini ne diye bulunmaz hint kumasi sanip sen bana muhtacsin tavirlariyla bu denli antipatik olur anlamak zor. hadi bunu doktor yapiyor, hayatin bazen o adamin elinde oluyor ve bir yere kadar anliyorsun. neyse efendim, cogu boyle bu heriflerin. az kazanani da, cok kazanani da iki kelime konussun pacalarindan kustahlik akiyor.
  • iki meslek grubuna indirgenmesi hatalı olam durumdur.
    kişilikle , yetişme tarzı ile alakalıdır.
    ne müztevazı doktorlar , mühendisler ve hatta zengin insanlar gördüm ama ayrıca cebinde 5 kuruş parası olamayıp sadece bir iş ile görevlendirilmenin vermiş olduğu gazla çalışan ukala çirkef küstah varlıklarda gördüm.
  • birinin elinde rahmetli zeki müren'e, diğerinin elinde ankaralı turgut'a evrilmene vesile olan küstahlık..