şükela:  tümü | bugün
 • bu evlilikten doğacak çocuklarının zeka bakımından genetik mirasının iyi olması kuvvetle muhtemeldir.
 • kismetse kardesimin tadacagi evlilik.
  su ana kadar iliskiden memnunlardi, masallah...*
 • harika birliktelik... tabi mühendis ve doktorlarımızın burçları uyar ve ikiside mesleklerine has egolarını bir kenara bırakırsa...

  mühendis abimiz evdeki tüm mantık gerektiren işleri çözer halleder bitirir. doktor ablamız ise hastalığında bu mühendis abimize bakar durur çocuklarla ilgilenir. eğer mühendis abimiz başak doktor ablamız yengeç yada boğa burçlarından birisi ise dadından yenmez o birliktelik fakat yarın öbür gün çocuk olunca işlerin ağırlığı + çocukların sorumluluğu v.s derken birbirlerine zaman ayırmaları zorlaşabilir.

  z.ö.g.e : ulen bunun nesini zamanın ötesine gönderdiniz ipnetorlar tamam inanmıyolar burçlara bunlar tamam :))
 • var cevremde boyle bir evlilik. erkek gunde ortalama 14 saat calisiyor, kadin da haftada 2-3 kere nobet tutuyor, yani 2-3 kere 36 saat mesai.

  bu cift bu durumdayken... neyse devamini getirmeyeyim de gg olmasin.
 • hayırlı işler dilediğim evliliktir.
 • 7.5 yıl içinde olduğum, yürümeyip sonlanmış olan evliliktir. tek olumlu tarafı başarılı bir fizik mühendisi olan meyvasıdır.
 • maddi sıkıntı çekmeyecek bir çift olur. kız bi muayenehane açar, oğlanda bi inşaata kapağı attı mı tamamdır bu iş.
 • ikisinin de cok yugun calismalarindan dolayi cocuklari olmayabilir bile.
  ya da en fazla bir cocuk yapabilirler.
  bu nedenle nufusu artisini engelleyen evliliktir.
 • en uyumsuz iki tipin bir araya gelmesidir. neyse ki çalışmaktan pek yanyana gelemiyorlar. yoksa emp etkisi yapardı.
 • anne baba mesleği söylendiği zaman ''sen ne arıyorsun olm burda'' cümlesini kurdurtan bir evliliktir.
  sanılır ki doğan tüm çocuklar çok zeki ve başarılı olacak. krossing over herkese yaramıyor, malum. 10 yaşında tübitak matematik olimpiyatları'na seçilen bir çocukları da olabilir, 20 yaşında ''ben kafatasımın içinde bu kütleyi niye taşıyorum ya, hiçbir işe yaramıyor'' cümlesini kuran bir çocukları da olabilir.

  borç isteyeninin bol olduğu bir evliliktir, toplum içinde ''paraya para demiyorlar '' algısı oluşturur. halbuki bu kişiler devlet kadrosunda çalışıyorlarsa, ay sonu kurulan cümleler bildiğiniz memur evinde kurulan cümlelerdendir. 20 yıldır aynı perdeyi kullanıyoruz olm biz.

  sonra öyle über akademik konuşmalar yapılmaz evde. en iyi ihtimalle mühendis bozulan televizyonu tamir eder, doktor da aileden biri hasta olduğunda ilaç ismi söyler, arada gelen komşuların tansiyonunu ölçer. zaten bütün erkekler doğuştan tamircidir, bütün kadınlar müthiş sağlık bilgileriyle doktordur bu memlekette, o yüzden abartmaya gerek yoktur.

  ilk üç yıldan sonra her zırtla dırt evliliği, bildiğimiz evliliktir.
  insan gibi eşin varsa mutlu olursun, yoksa mutlu olmazsın.
  katakulliye meraklıysan her türlü şirket kurar,zengin olursun, değilsen şirket kurmaz, zengin olmaz, mütevazı bir hayat yaşarsın.
  akıllı, başarılı evlatlar yetiştirmek istiyorsan çocuğunla her anlamda ilgilenir, nasıl ebeveyn olunması gerektiğini bilir, einstein yaparsın çocuğunu, yetiştirmek istemiyorsan yapar doğurur kenara koyarsın, ne kadar zeki olursa olsun varlığı bir şey ifade etmez.
  genelleme dediğin böyle olur.

  velhasıl kelam, ütopyalar... her yerdeler.