şükela:  tümü | bugün
  • van'da görev yapan öğretmen diye bilinen sapıktır.

haber linki.

tanıyorum artık bu ülkeyi. erkek ve 14 yaşımda olan akrabamı bazı nedenlerden dolayı yatılı okula vereceklerdi. öğretmenim ama güvenemedim yurtlara. karşı çıktım, olmaz dedim. haksız da değilmişim.
  • bana en yakin olanlardandir cunku ailemden daha fazla hasir nesir oldugum biridir. her gun en az yuz farkli haberini okuyoruz.
  • bu tür olayların yaşanmasının nedenlerinden biri de okul yönetimlerinin bu olaylar karşısında gerekeni yapmamasıdır. böyle durumlarda, herhangi bir istismar şüphesi olduğunu öğrenen öğretmen olayı okul müdürüne, okul müdürü de ilçe milli eğitim müdürlüğüne bildirilmelidir. olay buradan sonra adli mercilere nakledilmektedir. öğretmenin, istismarcıyı gözetlemek, takip etmek, olayların doğruluğunu ispatlamak gibi bir görevi yoktur. hatta olay bu sırada başka bir kanalla ortaya çıkarsa kendi de olayı örtbas etmekten yahut istismara ortak olmaktan ceza alır. müdüriyet de aynı şekilde hiçbir kanıtın sunulmasına gerek olmadan konuyu üst merciye iletmelidir. eğer bir üst merci görevini yerine getirmiyorsa direk olarak emniyete yahut savcıya şikayette bulunulmalıdır.

bu tarz olaylar öğretmenler için hassas ve sıkıntılı konulardan biridir. yapılması gerekenler formasyon derslerinde öğretmen adaylarına anlatılmaktadır. aynı zamanda taciz gibi konularda iftiraya maruz kalmamak için öğrencilerle birebir iletişime geçilmemesi, herhangi bir ortamda yalnız kalınmaması(birebir etüt gibi durumlarda ise sınıf kapısının açık bırakılması) gerekmektedir.bu tarz suçlarda öğretmenin görev yerinin değiştirilmesi gibi bir ceza yoktur hatta yönetmelikte hiçbir suç için görev yerinin değiştirilmesi diye bir ceza yoktur. bu tarz olaylar yüz kızartıcı suça girer ve kişinin meslek hayatı sona erdirilir.
  • istismar ne la amına koduğum!? açacağın başlığı sikeyim senin. bildiğin tecavüz etmiş çocuklara. ne istismarı sığır. bi de adama sapık diye yumuşatmış iyice. oldu olacak psikolojik sorunları olan şahıs falan yazsaydın. orospu fırlattıklarının adı ne zamandır sapık oldu?

tanım: anasını yedi sülalesini siktiğimin piç kurusu öğretmen.