şükela:  tümü | bugün
  • çorum il genel meclisi başkanı ak partili halil ibrahim kaya’nın vecizesi.

--- içerik ---
    çorum'da il genel meclisi toplantısında türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümü nedeniyle söz alan chp’li burçin solmaz polat, kadına yönelik şiddet olaylarına değinince tartışma çıktı. il genel meclisi başkanı ak partili halil ibrahim kaya, polat’a, "kadınlar öldürülüyor diyorsunuz. kim öldürüyor. ne yapalım öldürüyorsa, polis yakalayıp cezasını veriyor. bu hükümetin verdiği kadın haklarını türkiye cumhuriyeti’nin kuruluşundan beri hiçbir hükümet vermedi. adam öldürüyorsa cezasını çekiyor. erkekler öldürülmüyor mu?" dedi.
    --- içerik ---

kadına seçme-seçilme hakkının verildiği bir günde, kadına şiddet konusunu dile getiren bir kadına rusya’nın kadınlarını örnek göstererek aklınca über bir karşılaştırma yaptığını sanan bir zât barındırıyor. kendisi; kadına şiddet suçundan yakalananların gerçekten ceza aldığı, elini-kolunu sallayarak serbestçe gezmediği ve adaletin müthiş işlediği bir muz cumhuriyetinde yaşıyor sanırım.

kaynak
  • şaşırtmayan bir akpli söylemi. sözlükteki mayışını siktiğimin troller birazdan gelir savunmaya.
  • aldous huxley doğru söylemiş: bu dünya gerçekten başka bir gezegenin cehennemi gibi.
  • "konuşma ya. söz verirsem öyle konuş. sen konuşurken kimse konuştu mu? başörtülü kadınlar üniversiteye alınmazken, ikna odalarında şerefsizce muamele yapılırken neredeydiniz? hiçbiriniz tepki gösterdiniz mi?" diye devam eden konuşma...

kafalar bakış açıları, içte tutulan kin hep aynı... kin tüküren nefret de kusar tabi.

olan da hep kadınlara oluyor...
  • talihsiz bir beyanat. beyan edeni de tanıyorum. düzgün çalışkan bir idarecidir. demek istediğiyle insanların duymak istediği farklı şeyler. kadına şiddeti özendirmek, meşrulaştırmak, hafife almak, önemsememek gibi bir anlam çıkarmak için biraz değil epey art niyet taşımak gerekiyor bence. adamı tanımasam ben de öyle düşüneceğim belki. bilemiyorum. ama demek istediği bu konuda tek suçlunun hükümet olmadığı, bu kanaldan hükümete ve partisine giydirenleri yanlış bulduğudur. adam çıkıp kadına şiddete hak verse gösterilecek tepkiyi bu sözlere göstermek lüzumsuz. tekrar diyorum; adamı yakınen bilmesem şiddet yanlısı, erkek egemenliğine inanan, kadın haklarına tahammül edemeyen biri olarak tezahür edip ben de geçirirdim belki ama her siyasinin yaşayabileceği bir tongoya düşmüş. akp li olması linç edilmesi için yetiyor burada tabi. yine de bir siyasinin kelimelerini iyi seçmesi gerekiyor.

not: sadece tanıyorum kendisini. başka da bir ortak noktamız yoktur.
  • beyin yerine plastik umumi hela maşrapası taşıyan bir aşağılık "herif" söylemidir.