şükela:  tümü | bugün
 • sünnetin din ile pek alakası yok, tüm dünya tıp sektörü sünnetin erkek sağlığı için gerekliliğini ön görmüştür. haz azaltma gibi bir durum olsa türkiye'de google'e aratılan 5 kelimeden 4'ü pornografik kelimeler? geçin bu işleri, kaldı ki ben de sünnetliyim ama günlük 3 posta seks yapacak kadar hazzım yerinde.
 • en azindan psikolojik olarak oyledir.

  bana sormadan sunnet etmisler ben istemiyorum, nasi geri getirecekler simdi?

  haz azalmasiymis artmasiymis vs o konulara girmiyorum bile dikkat ederseniz. direkt istek uzerinden gidiyorum, kendi bedenimle ilgili istegim yerine getirilip saygi duyulmadan baskalarinin istekleri uzerine bedenimde degisiklik yapilmasi durumu var. cuk benim degil mi, ister kestirmem ister kokunden keser atarim.

  daha neyi tartisiliyor bu konunun bilmiyorum. isteyen yaptirsin istemeyen yaptirmasin, ama cocuklara bunu dikte edip zorla yaptirmaya hakkiniz yok.

  bunu hala savunan da bence net maldir, benim gibi bedeninde kalici degisikligine neden olan bu duruma maruz kalmis ve bundan hosnut olmayan kisilerin haklarini hice saymaktadir. umarim onlarin da kendilerine sorulmadan kollari bacaklari falan kesilir.
 • ne diyelim?biz de 'sünnete karşı çıkan net maldır!!' mı diyelim

  bir doktor olarak, insan vücudu için sağlıklı bir müdahale olduğunu ben de söyleyebilirim çok rahatlıkla.bundan öte ne olabilir ki argüman olarak?tabi ki bireye yapılan bir müdahale keşke onun da rızası alınarak yapılsa ama getirisi çok net olan, major bir handikap yaratmayan bir durumun ebeveyn rızasıyla yapılmasında etik açıdan da büyük bir yanlış göremiyorum ben.

  yaptırmayan da yaptırmasın tabi mal değildir kendi tercihidir.benim isyanım aşırı uç konuşanlara.

  ayrıca asıl hararetle karşı çıkılacak konu kadın sünnetidir.işkencenin dik alasıdır.insanlık suçudur.
 • hadım ne demek bilmeyen adamları görmemizi sağlayan başlık. bir de sabahın 7'sinde çüküyle ilgili entry mi giriyorsunuz lan?*
 • cahil yazar sıçmığı.
  "bir çok erkek bizim gibi cehaletin hüküm sürdüğü gerikalmış toplumlarda "

  (bkz: israil)

  ayrıca zannediyorum ki yazar arkadaş latin amerika ve kuzey amerikada "circumcision" ın neredeyse moda olduğundan bihaber yaşamaktadır.

  daha kötü olanı ciddiye alıp şu başlık altına cevap entrysi yazan diğer yazar arkadaslar gibi sonradan kendime kızmam..
 • penisinin küçük olması sünnetten değil genetiktir bahane bulma genco diyerek desteklemediğim önerme.
 • çift kör randomize çalışma sonuçlarıyla gelmeden sünnet yararlı ya da zararlı diyemezsiniz. en azından bilimsel olarak diyemezsiniz.
 • evvelde bu kadar çocuk tacizcisi bu ulkede ne arıyor diye akıl erdiremiyorduk.
  adamlar yatıp kalkıp o et parçasını unutamıyorlar.
  asansor halveti falan hep bu meseledendir...
  yoksa aklı başinda adam...
  o degil de su musevilerin her şeyini almıslar bari sünneti almayaydılar.
 • bilimsel yararı var mı yok mu bilmesem de görüntü ve temizlik açısından sünnetlinin çok adım önde olduğunu söylebileceğim hadımlaştırmadır.

  bunu bir hristiyan olarak söylüyorum üstelik.
 • sünnet zaten islam'a israilliyat kaynaklarından girmiştir.kuranda en ufak bir ayet yoktur bununla ilgili.aksine insanın en güzel şekilde yaratildigindan bahsedilir.bunu dini esas diye savunanlara peygamber,sahabi vs sünnet oldu mu peki diye sorulunca onlar sünnetli doğdu gibi saçma cevaplar verilir.cunku dinde böyle bir kaynak yoktur.sonradan eklenmiştir.dolayisiyla ben de bir sünnet mağduru olaraktan sünnetin yasaklanması gerektiğini düşünüyorum.