şükela:  tümü | bugün
 • gençler bilmez ama bu konuda genel bir görgü kuralı vardır.

  erkek her zaman yatağın kapıya yakın tarafında yatar.

  erkek koruyucudur, kapıdan gelecek düşmana karşı böyle bir önlem alır.
 • tam ortasında.
  patriark bir toplumda yaşıyoruz merkezde erkek olucak tabi
 • nerede isterse o tarafta yatar.

  yalnızlığım yollarıma pusu kurmuş beklemekte...
 • yatak odası kadının hükümranlık sahasıdır, o sebeple hangi tarafta yatacağına o karar verir. erkek de kadının kararına uyar çünkü kadın yatak odasında daha aktiftir, odaya girer çıkar, makyaj temizler, saçını tarar, bakımını yapar, eşyaları toplar, ortalıkta dolanır çünkü orası kadının sığınağıdır, barınağıdır, tapınağıdır. erkek ise yatak odasına girdiğinde ya seks yapar ya da uyur. kararı kadına bırakması işte bu yüzdendir. ve kadınların ezici çoğunluğu pragmatizmin dayatmasıyla kapıya yakın tarafı seçer çünkü çocukları ağladığında veya başka bir sorun nedeniyle annelerine ihtiyaç duyduklarında onlara daha hızlı ulaşmak ister, doğal olarak. tıpkı sofrada yemeği yapan kişinin mutfağa en yakın sandalyeye oturmasının pratik sebeplere dayanması gibi. insanoğlunun üç oda bir salon evlerde yaşamaya başladığı erken dönem bronz çağı'ndan beri bu böyledir.

  .
 • erkek yatağın solunda yatar. iki kişi de sağ yanlarına yatınca (kalbe daha az yüklenmek için) sarılınması kolay olsun diye...
 • erkekler yatağın her zaman soluna yatarlar. çünkü insan kalbini uyurken dinlendirmek için sağa dönerek uyur. (peygamber efendimiz gibi)

  ha sen diyorsan "ben sümer'im, gapıdan girenin gözünü patlaturun!!!11!" o zaman yatağını kapıya göre konumlandıracaksın yiğidim.

  edit: batikanbatilioglu yazmış zaten :)

  ek.2: peygamber efendimiz sağa dönerek uyurdu. yatağın soluna yattığını bilmiyorum. yanlış anlaşılmasın.

  uzun zaman sonra ek.3: sürekli aynı pozisyonda uyumak uzun dönemde çeşitli eklem ve iç organ problemlerine yol açabilir. burada yazılanlar sıkı sıkıya değil, genel olarak uygulanması tavsiye edilen davranışlar.
 • erkekleri genelleyemem; fakat g man yatağın sağını tercih eder. solak olsaydım belki solu tercih ederdim, bilmiyorum.

  görselle açıklayalım:
  http://quicklol.com/…t/uploads/2013/04/spooning.jpg

  gördüğünüz gibi, o kol illa yamuluyor. bari kullanamadığım kolum uyuşsun, sağ kolla gece uyanırsam su falan içerim, ne bileyim ışığı yakar, cep telefonuna bakarım mantığıyla hareket etmekteyim.

  öte yandan pek de büyük dert değildir.
 • bir sorundur.

  sorunsal çözümü olmayan şeye denir. erkek yatağın herhangi bir tarafına kıvrılıp yatarak bu sorunu çözer. sorun bitmiştir çünkü erkek yatağın bir tarafına yatmıştır. ota boka sorunsal yazmayın.

  hangi tarafına yatacağına gelirse. ben evde de tatilde de kapıya yakın tarafta yatıyorum. bi de kapı açıksa yatamam. bunların her ikisini de tercih etmedim. hissiyat diyelim. hepsi bu.
 • bu muhabbeti beraber yatacagi insan ile dile getirirse yatacagi yerin salondaki iki kisilik koltuk olmasiyla beraber sonlanacak sorunsaldir.
 • kanepe sorunsalıdır..
  erkek sık sık kanepede yatar hacı..