şükela:  tümü | bugün
501 entry daha
  • buradaki amelelere nasıl katlanıyorsunuz?
  • how you doin’
  • s:hic sahip oldugunuz seylerden tatmin olup daha fazlasina ihtiyac duymadiginiz oldu mu? aranizda 80 sonrasi dogup da huzurlu, sakin, basit hayatlar yasamak isteyenleriniz var mi? hic kendinizden dusuk seviyedeki, cirkin adamlari cani gonulden, karsiliksiz, gerceklerden kopmadan, tutkuyla, sefkatle, uzun sureler sevdiginiz oldu mu?
    c: jenerasyon farkından kaynaklanan düşünceler değil bunlar kadın veya erkek hayatı sorgulamaya başladığında tüketim çılınlığını farkediyor, ilişkilerdeki çarpıklıklara şahit olunca beklentiler yalnızca huzura yöneliyor dolayısıyla hayata dair maddi hedefler de olabilirlere ve asgarilere düşüyor. ayrıca güzellik deride değil karakterde ve beyinde yatıyor. ayy çok klişeee demeyin o insan yaşlandığında hd görüntü karıncalıya döndüğünde ne yapıcaksınız işte o zaman insan oturup sohbet edebildiği dünyayı konuşabildiği 80 yaşına rağmen batonlarla dağ yürüyüşü yapabildiği pistte salsa barda shot atabildiği adam için evrene minnetle bakıyor. ben hiçbir hemcinsimde görmedim dünyayı sorgulamasına rağmen partnerini seçerken evin araban varmı diyen
  • çok tatlı soruların olduğu başlık.

aslında çoğu cinsellik kıyafet ve görünüş ile ilgili. ama yine de çok tatlı. şunu anladım erkekler kadınların cinsel yaşamını ve cinsel kurgularını merak ediyor.

belki trip atarken sevinirken ya da üzülürken bizi çözebiliyorsunuz ama yatakta soru işretleriniz var gibi gibi.
  • buradan biriyle beraber oldunuz mu ?
    kendinizden yaşca buyuk (yaş farkı büyük) biriyle oldunuz mu ?
    neden ilk adımı erkekten bekliyorsunuz ?
    biriyle beraber olmak için ilk adımı attınız mı?
  • 1) türkiyede kadınların kimlik kaybı hakkında ne düşünüyorsunuz ?

2) kadın faktörünün erkek egemenliği gölgesinde kalmasının asıl nedeni nedir ?
    örneğin,ben kadınların tam olarak ne yapmaları gerektiği konusunda kararsız olduklarını görüyorum,cinsel yaşamlarında bile.

3) kadın'ın kimlik kaybını,din,ata erkil toplum,cahillik gibi değişkenler dışında daha spesifik bir cevap bulsanız,doğrusu kendinizle öz eleştiri yaparak cevaplasanız ne derdiniz ?

4)kadınların çok materyalist olduğunu düşünüyorum.yani tüketim toplumu gerekliliklerini çok fazla umursuyorlar.görev olarak görüyorlar.koca kriteri ekonomik düzey endeksli,alışveriş her zaman tekstil,kozmetik hatta oturma takımları üzerine.neden ekonomik gücü temsil eden , cafe,restoranlar tercihiniz oluyor ? gelir düzeyi yani bu materyalist güç istenci neden sizi bu kadar etkiliyor ?

5)ınstagramda sürekli like bekleyen gerizekalılar hakkında düşünceleriniz nedir ?

6)tüketim çılgınlığından kadınların çok daha fazla etkilendiğini düşünüyorum neden ?

7)evliliğe dair fikirlerinizde kendi annelerinizin rolü nedir ? onların hayatı sizi etkiliyor mu ? yoksa özgür mü düşünüyorsunuz ?
    örneğin, annenizin size gelip "ben baban gibi yoksul biriyle evlenip hata yaptım.sen gençsin,güzelsin kendi ömrünü zehir etme" gibi tavsiyelerde bulunuyor mu ? (aristokrasiyi bilmem ama anadolu genelinde anne-kız arasında bu tip diyalog geçmiyorsa bende neyim)

not: her kadın için değil bu yazdıklarım.kimisi edebiyata,sanata,müziğe önem veriyor.kimisi evlilik,aile gibi kavramlara.dünyayı gezmek isteyeni var,dünyayı değiştirmek isteyeni var.ben genel tabu'yu masaya yatırmak istedim.mesela;

benle kampa çıkacak,çadırını kapıp gelecek,dünyayı gezmek isteyen,deklanşörü ile ölümsüz anlar yakalamak,hatıra biriktirmek isteyen,norveç (bkz: kuzey ışıkları)'nın altında uzanmak,yan yana uyku tulumu arasında,elimizdeki kitaplar ile birbirimize altını çizdiğimiz cümleleri okuyacak bir kızın kölesi olabilirim misal.benim için bu önemli.kaçmak istiyorum benimle kaçacak kadın önemli,elimi tutacak

sikerim ekonomisini,toplum tüketimini,zengin olmayı vesaire.

edit : sorular madde haline getirildi ve sadeleştirildi.madde,madde cevap verirseniz çok memnun kalırız.ancak başlık altında kimse umursamadığına göre ne oldu hanımlar,zor mu sorduk ? nihahaha
  • ekşici erkeklere güveniyor musunuz?
  • evlenmek için ananızdan babanızdan izin alıyor musunuz? izin vermezlerse ne yapıyorsunuz? dün "her şeyim, aşkım, bitanem" dediğiniz adamdan ayrılma planları mı yapıyorsunuz?

o halde siz karaktersiz bir götsünüz, yalancısınız ve korkaksınız. hiç kusura bakmayın. güzel olan hiçbir şeyi hak etmiyorsunuz. umarım bu hayatta hiçbir istediğiniz gerçekleşmez, hiçbir zaman mutlu olamazsınız.
  • birbirinizi kıskanıyor musunuz? bana sanki çok fazla çekememezlik var gibi geliyor. her konuda...
  • ınsanlara özellikle de erkeklere güven duygunuzun kaybolduğunu biliyorum. anonim kalmak istiyorsunuz. aslında istiyorsunuz ama korkuyorsunuz da. haklisiniz. anlayabiliyorum.
    o yüzden size bir daha soru sormuyorum.
    teşekkür ederim.
2 entry daha