şükela:  tümü | bugün
  • 2020 yılına geleceğiz nerdeyse internet diye bir şey var. yazıyosun yapıyorsun ne var lan bunda?
    "ben hiç yemek yapamam, yumurta bile kıramam"
    iyi bok yiyorsun.
    ne yazıyorsa uygulayacaksın olacak bitecek ya anlamıyorum.

not: pilav hariç.
  • hemen hemen her yemeği yaparım.aşcı değilim.yemek yapmayı bilmeyen kadınlara gıcık olurum.eksile yavrum şimdi.
  • (bkz: menemen)
    (bkz: püskevitli pasta)
    vizyonum bu kadar
  • köri soslu tavuk, pudingli pötibörlü pasta:))
  • ağırlıklı olarak geleneksel türk mutfağı, osmanlı mutfağı, tarihi anadolu mutfağı ve ortadoğu mutfağı olmak üzere; sırasıyla italyan mutfağı, fransız mutfağı, japon mutfağı, moleküler gastronomi, ingiliz mutfağı, rus mutfağı, kore mutfağı ve meksika mutfağına ayrıca bu mutfakların füzyonuna hakim bir kişiyim.
    (bkz: şef nedir) (bkz: nasıl şef olunur)
  • şayet beyinleri varsa ve el kol kabiliyetini sınırlayan bir rahatsızlıkları yoksa her yemeği herkes yapabilir. ama “ben x ve y yapabiliyorum” demek, “evde yemek yapıyorum” demekten daha erkeksi geliyor size tabii.

(bkz: ortadoğu erkeği)
  • yemek baya vardır da tatlı çok yok
  • ben dömi glas sos yapabiliyorum, gerisini hayal gücünüze bırakıyorum. çünkü bu sosu bilmeyen, sosun nerede kullanılacağını bilmeyen hatta bu sosu yapmaktan bi haber milyonlar var. evet bana lükslerimi verin, ihtiyaçlarım olmadan da yaşarım.
  • çok güzel bulgur pilavım var ama bu aralar altı tutmaya başladı. pirinç pilavını şimdiye kadar yakmadan yapamadım meret çöldeki bedevi gibi su içiyor.

tatlı hiç yapmadım ama hazır puding yapabilirim sanırım.

birde bütün yemekler niye aynı

soğan kavur domates ekle biraz onu çevir sonra malzeme neyse onu koy onu biraz çevir sıcak su ekle kaynayınca altını kıs birazda öyle pişsin hopp yemek bitti işte arada tuzuydu baharıtı idi.

hani bizim mutfağımız zengindi nerede bu mutfak
  • sözlük erkekleri her zaman olduğu gibi yine her konuda başarılı..
    abartmanın anlamı yok.

neyse bisküvili pastayı güzel yaparım.