şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sözlükten birkaç red pill'ci arkadaş tarafından kurulduğunu düşündüğüm güzel ve faydalı site. hazmı zor olan bilgiler içerir.
 • şu ana kadar üç makalesini okuduğum ve bir kadına bahsedilmemesi gereken site. bir kadınla ister arkadaşın, ister birlikte olduğun, bu konuyu buradaki bir düzlemde tartışmaya kalksan doğrudan inkar ve karşıt fikir konumuna geçer. yazılanlar gibi mi olmalı, kesinlikle hayır, ama bireyin bu kadar ben merkezci olduğu bir toplumda yazılanlar gibi olmamalı diyenler bile aslında bahsedilen şekillerde davranış sergiler *.

  edit: imla
 • ekşişeyler'de paylaşılan yazımı konu edinmiş, red pill kafalı site:

  http://erkekadam.org/…n-erkeklere-seks-tavsiyeleri/

  bunu buraya taşıma sebebim, ilgili yazının altındaki bir yorum oldu esasen. insanların fikir özgürlüğüne kıymet verdiğimden, burada yazar olmadığı için sesini duyuramayan erd mahlaslı beye söz vermek istedim:

  "erkeğe dair ne varsa kötü ve yok edilmesi gerekli olduğunu düşünen kadınlar her yerde. onları kendi annelerimizde, kız kardeşlerimiz ve akrabalarımız arasında dahi görebiliyoruz artık. bu kadınların yetiştirdiği çocuklar yoğun bir fiziksel ve psikolojik şiddet altında iğdiş edilerek büyüyorlar.
  bu ineklerin yemini kim veriyor gerçekten merak ediyorum. ekşi sözlük hesabım olsaydı ağız dolusu bir “hassiktir oradan” yazmak isterdim kevaşeye."

  not: kevaşe dediği benim :)

  red pill oluşumu ilgilinizi çekiyorsa, site de hoşunuza gidecektir muhtemelen. ben bu konudaki pek çok şeyi gereksiz derecede keskin bulmakla beraber, sırtımı dönüp yok saymayı da ahmakça buluyorum. zira çok ciddi bir kesim bu fikrin/oluşumun destekçisi. bu da orada, okunması, öğrenilmesi, anlaşılması gereken bir şeyler olduğuna işaret ediyor.

  kızmıyor muyum kimi zaman? kızıyorum tabii ki. ama merak da ediyorum.

  en çok kızdığım da yukarda bahsettiğim ve linkini ilettiğim yazıda gördüğüm şey: kestirip atmak.

  fikirlerimi beyan ettiğim için ve erkeklere içlerindeki kadını keşfetmelerini söylediğim için beni kevaşe olarak betimleyen bir adam var mesela. böyle alfa mı olunuyor?

  yazar, "gözümde bir anda yaşlanmaya başlayan poposu yoga pant içinde canlanan kızımız tabii ki tantra, masaj, edging falan gibi ne idiğü belirsiz teknik birşeyler yumurtlamış " diye tanımlamış yazımı. oysa nükleer fizikten bahsetmiyorum, bir tıkla bulunabilecek şeyler hepsi.

  olay, nitelikli bir analiz ve karşı argüman üretmek değil bok atmak haline geliyor böyle olunca. bu da sanırım red pill için en büyük eleştirim. hakaret, aşağılama, saldırı...

  ben bir alfa sevici olarak erkeği niye betalaştırayım? insan bindiği dalı törpüler mi?

  içindeki kadını tanımak, sahiplenmek; hemen "mıymıntılaşmak" oluyor nedense. çok tuhaf bir bakış açısı.

  oradan feminizme filan bağlamışlar. amariga'nın oyunu der gibi feminizmin hileleri filan demişler.

  hee kendi içimde örgütlendim, feministar adlı partime üye topluyorum. arkadaşlar deli misiniz divane misiniz? iyi seks yapmak en güzel bi şey değil mi? tantra öğrensen fena mı? saatlerce boşalmadan orgazmlara koşsan bok mu? kaka mı?

  yaranılmıyor size cidden.

  iç hapı iç iç. te allaam.

  şunlara azcık muhakeme ihsan eyle be rabbilerin bi tanesi! aminşallah.
 • kaliteli yazılar içeren bir site. chateau heartiste ve tomassi'nin sitesindeki bazı önemli yazıları türkçe'ye çevirmişler.
 • bütün yazılarını okuduğum ve okumaktan keyif aldğım site. merak ettiğim meriçler böyle siteleri ve the red pill gibi başlıklarda yazılanları okuyunca bilinçleniyor mu yoksa meriç olduklarını mı bilmiyorlar ?
 • bu tip sitelerin kesinlikle referansla veya üye onaylama şekilde bu bilgilere erişim izni vermeli. ha bazı ılık ve özgürlük savunucusu berkecanlar kadınlara yine aktarır bu mevzuları. o zaman da sizin allah bin belanızı versin orospu çocukları demek istiyorum.
 • erkeklerin shaming tactics, virtue signalling gibi sjw shitload'a (şimdilik) maruz kalmadan özgürce sorunlarını konuşup çözümlerini tartışabildikleri, göründüğünden de daha büyük bir potansiyel taşıyan, manosphere'in önemli yerli şubelerinden biri.

  gelecekte popülerleşmesiyle birlikte, averaj blue pill kitlenin ve gynocentrist ütopya rejiminin bekçileri ile yığınlarının ufak çaplı bir şoka eşlik eden düşmanca tepkilerini kendine çekeceğini öngörüyorum.

  sitede cımbızla çekip öehh diyebileceğiniz yazılar ve yorumlar olduğu gibi, derin bir hımmm çekebileceğiniz yazılar ve yorumlar vardır. the red pill karbon atomu değil, kompleks bir kimyasal bileşen; tek aşama, tek bileşen, tek görüş, musa'nın 10 emri filan, böyle birşey yok, aksini düşünen de konuya zannettiğinden daha da fransızdır.

  her bünyenin kırmızı hapa tepkisinin dereceleri ve hapı kavrayış kapasitesi farklı, çünkü her insanın geçmiş deneyimleri, deneyimlerini yorumlama yetisi, yaşamındaki variable yelpazesi, hardwired ve softwired duygu ve davranış kalıpları, teorik ve pratik birikimi farklı. bu farklılıklardan konunun özü olan bir takım asgari müşterekler çıkıyor ve üzerinde genel olarak uzlaşılıyor. tavşan deliğinin ne kadar derine gittiğini görmenin yolu ise sandığınızdan da uzun, yaşam boyu süren bir yol.
 • içeriğindeki yazıların kalitesi yükseliş grafiğinde olan site.
  özellikle çeviriler son derece başarılı.
  typo konusuna biraz daha dikkat edilmesi gerekiyor.
 • kaliteli yazılar ve yorumlarla desteklenmiş çeviriler bulunan the red pill öğretisini düstur edinmiş güzide bir platform. neredeyse bütün yazıları okuayacaktım dedim biraz zamana yaymalıyım. yaşasın erkek kardeşliği be gözlerim doldu namussuzum.
 • arda var topçu ben şöyle adamım ben böyle adamım diye geziniyor
  bu redpillciler de onun kadın düşmanı başarısız ve şişman versiyonları işte
  bunlarla vaktinizi harcamayın