şükela:  tümü | bugün
 • esas sorun yasalarda kanunlarda. (kötü kadın/erkek değil, onlar her zaman var ve fırsat kolluyolar) böyle giderse yakında evlilik kurumu tamamen bitecek, çünkü bu yasalar erkeklerin ağzına s..çıyor şu haliyle. adil değil kesinlikle.

  misal bir erkek boşanmaya kalkınca, kadın erkeği parasal olarak resmen sömürüyor. kadınlar isterlerse türlü iftiralarla erkeği suçlayıp elinde ne var ne yok alabilir hatta hapse bile attırabilir. yasalar yeniden düzenlenmeli bence. öyle olmalı ki erkekler açık konuşmaktan korkmamalı. hukukçular ve boşanma mağduru erkekler biraraya gelip bi grup oluşturup, imza kampanyası filan başlatmalılar çok ciddiyim.

  yasaların saçmalığına bir örnek mesela:

  adam çok zengin atıyorum film artisti diyelim ve milyon dolarlar kazanıyor. kadın ise oturup sadece cocuk yapmıs ama hic para kazanmamış en azından adam kadar kazanmamış çalışsa bile. şimdi boşanma durumunda, kadın ayrılırken o milyon doların nerdeyse yarısını, evini, arsasını vs almak istiyor.

  işte tam da bu noktada, kadın sadece çocugunun nafakasını alıp çekilmeli, fazlasını, yani adamın kazandığını, mahkeme kadına vermemeli! çünkü adamın kendi emeği o yapmış bunu, kadın değil ki...işte yanlış burda. bre kadın sen mi kazandın onları? diye sormuyor mahkeme.

  eger kadın yıllarca çalışmamışsa, iş bulmalı devlet ona, bakıcı lazımsa makul olan nafaka içinde duzenlenir vs.

  ama kadınlar yüzsüz gibi adamdan 10 milyon dolarlar talep ediyolar, belki aylık ihtiyacı 2000 dolar bile degil ama kadın illa istiyor... hele bi de beni dövdü filan derse, adamı hapse bile attırır, bi sürü de tazmınat alır.

  tazminat nedir bi de ya?? niye var?? biri birini dövmüşse gider ispatlar hukuksal cezası da sokakta adam dövmeyle aynı olmalıdır. bunun için ne parası alıyosunuz?

  kadın evlendi 1 sene sonra bosandı. hoop tazmınat davası acıyo yok beni manen cökertti diye... hayırdır kuzum ikiniz anlaşarak evlenmiştiniz hani, yürümedi bitti. bunun için sen niye para alıyosun ? belki sen numara yapıyosundur ne bilelim belki adam çöktü...
  vice versa...

  tabii ki ezilen, öldürülen hakları hiçe sayılan bayanlar var ama onları korumak devletin görevi!! evlendikleri psikopatın degil. onun cezası neyse verirsin.

  ama günümüzdeki bayanlar artık iyice zıvanadan çıkmış durumda sırf pislik olsun diye, kolay/beleş para için adamlarla evlenip onlardan boşanıp tazminat nafaka alıp bunu da sevgilileriyle yıyorlar. bunun adı afedersin o..puluktur. ne kadın hakkı ne hukuku??. hatta o...pulugun en adi biçimidir. genelevde çalışan o...pular bunlardan çok daha onurludur şereflidir.

  robin williams 'ın intihar etme sebebi evlenip boşandığı kadınlara ödemesi gereken milyon dolarlık nafakaları ödeyememesinden dolayı üzerinde oluşan hapis baskısı. adam sırf kadınlara çalışmış butun parasını kadınlara kaptırmıs ve bunlar yuzunden ıntıhar edip ölmüş.

  yani kadınlar bu adamı öldürmüşler açgözlülüklerinden dolayı. o yüzden kadınsal açgözlülük yerin dibine batsın!!

  sonra cem yılmaz mesela kadın bi cocuk dogurdu boşandı her ay 15000 tl nafaka, ev araba bi suru sey aldı adamdan. niye aldı ki ?? ne gerek var 15000 tl ye? 3000 tl neyine yetmiyor? işte bunun adı soygunculuk ya.
  millet asgari ücretle iki cocuklu nasıl geciniyor?

  kanunlar acil olarak düzeltilmeli, yoksa evlilik, kendini olduğundan farklı gosterip milleti soyan kadın veya erkek bi suru pisliğin prim yuvası haline gelecek tamamen ve artık kimse evlenmiycek böyle giderse...