şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sikecek karı bulamama derdi olanları beyni sikindedir. basit bir kıkırdak yapısını karışık ve bir o kadar da muhteşem olan yapıya tercih edenlerdir.

  okumaya değil sikişmeye gelenlerin "+1" vereceği başlıktır.
 • nisa 34 / abdulbaki gölpınarlı: "erkekler, kadınlardan üstündür, çünkü allah onları bir çok şeylerde kadınlardan üstün etmiştir, çünkü onlar, kadınları, mallarıyla geçindirirler, doyururlar; iyi kadınlar da itaatli olurlar ve allah, onların hakkını nasıl korumuşsa onlar da, kocaları yanlarında olmasa bile, iffetlerini korurlar. kadınlarınızın serkeşliğinden korkunca onlara öğüt verin, onları yatakta yalnız bırakın, dövün onları. fakat itaat ettikleri takdîrde de aleyhlerine bir sebep araştırmayın, şüphe yok ki allah çok yüce ve büyüktür."

  http://www.kuranmeali.org/…ki-golpinarli-meali.aspx
 • 34. erkekler, (yeteneği oldukça ailede genel sorumlu olarak) kadınlar üzerine ‘yönetici ve koruyucu’durlar. bu da allah’ın kimini kimine (cihad, imâmet ve aile reisliği gibi şeylerde) üstün kılması ve bir de erkeklerin (onlara) mallarından sarfetme (görevinin bulunma)sı sebebi iledir. iyi kadınlar hem (gönülden) itaatli, saygılıdırlar.[20] hem de allah’ın, korunmasını emrettiği şeyleri gizlide de (kocalarının bulunmadığı zaman bile ırzlarını ve kocalarının mallarını) koruyanlardır. geçimsiz, kafa tutan, aldatmalarından endişelendiğiniz kadınlara gelince; onlara (önce) nasihat edin (günahı da hatırlatın), sonra (yola gelmezlerse) kendilerini yataklarında yalnız bırakın, daha sonra (yine edepsizliğine ve gayr-ı ahlâkî davranışına devam ederse), disiplini için hafifçe /sembolik olarak vurun. eğer size itaat eder (eş olarak saygı gösterir)lerse, artık aleyhlerine başka bir yol aramayın. çünkü allah yücedir, büyüktür (haksızlıktan hoşlanmaz).

  doğrusu budur!
 • kuranı her zaman olduğu gibi bu başlık altında da kafasına göre yorumlayanları ortaya çıkartmıştır.
 • "kadın, erkek eşittir!" dedi(burada dedi ben oluyorum).

  doğrusu budur!
 • kadın erkek bazı yetenekleri itibari ile birbirlerinden üstünlükleri vardır. yani bazı kadınlar diğer bazı kadınlardan bazı erkekler diğer bazı erkeklerden bazı kadınlar bazı erkeklerden bazı erkekler de bazı kadınlardan farklı farklı yetenekleri sayesinde üstün olabilirler. ''bu dahil tüm genellemeler yanlıştır'' diyen nietzsche'ye selam olsun.
  (bkz: erkekler kadınlardan üstündür.)
  (bkz: kadınlar erkeklerden üstündür.)

  tanım; yanlış bir düşüncedir.
 • yav he he
 • (bkz: kitap haklı)
 • ıslamiyete gore erkek bariz bir sekilde kadindan ustun tutulmustur. yok oyle degil de boyle demek istedi gibi zorlama yorumlar yapmaya gerek yoktur. o gunun sartlarinda kadinin toplumdaki yeri bellidir. sadece islamiyet degil, tum dunyada o donemde durum oyledir. kadinlarin esit olacagi vs gibi ongorude bulunan da olmamistir. gunumuz medeni kanunlari onunde kadin erkek esittir. dogrusu da budur. bu yuzden seriata dayali yonetim bicimleri cag disidir.
 • sembolik olarak vurun shhshshanah

  inanmak istemediğim tespit. bunu her kim savunursa gereksizdir. babam da olsa, din de olsa, eşim de olsa. hele sembolik dayağı savunan kadınlar var ya evlerden ırak. birazcık kendinize saygı gösterin. ben erkek olarak size saygı duyarken birazcık da siz emek verin.