şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir cambridge evrimsel biyoloğunun iddia ettiğine göre erkekler, kadınlarda büyük göğüsler ve uzun bacaklardan çok daha önce zekaya bakıyor.

  büyük bir göğüs ve asla bitmeyen bacaklara sahip olmak, batı kültürü tarafından kadınlığın özeti olarak varsayılsa da, iş çocukları için bir anne seçmeye geldiğinde erkekler önce beyne bakıyor, cambridge üniversitesi'nden profesör david bainbridge'in söylediğine göre uzun süreli bir eş arayan erkekler için en etkileyici nitelik önemli oranda zeka, çünkü seçilen eşin büyük ihtimalle sorumluluk sahibi bir ebeveyn olacağını gösteriyor.

  ayrıca bu, söz konusu kadının zeki ebeveynler tarafından dünyaya getirildiği ve bu yüzden çocuklukta muhtemelen iyi beslenip bakıldığı ve sağlıklı olduğu izlenimi veriyor. bu durum neden george clooney gibi bir adamın insan hakları avukatı amal alamuddin ile evlendiğini ve josh holloway'in karısını açıklayabilir. profesör bainbridge, erkeklerin aslında memelerin simetrik olduğu müddetçe ne kadar büyük olduğunu önemsemediğini, bacakların ise sadece düz olmasını önemsediklerini ve eğri, düz olmayan bacakların raşitizm gibi gelişimsel bir hastalığı akla getirdiğini söyledi.

  hay festival'e konuşan profesör, "memenin büyüklüğü önemli değil," dedi. "aslında büyük memelerin asimetrik olması daha muhtemeldir ve erkekler simetriden daha çok etkilenir. ve bu memeler daha hızlı yaşlanmış görünürler ve erkekler genç sever
  "ve erkekler uzun bacaklar aramıyorlar. düz bacaklar genetik sağlığın bir ifadesidir ve böylece bu daha çok etkileyici bir şeydir, fakat anketlerin gösterdiğine göre çoğu erkek sıradan uzunluğu tercih ediyor.
  "erkeklerin aradığı esas şey zekadır. anketlerin tekrar ve tekrar gösterdiğine göre erkekler ilk önce buna bakıyor. bu, kadının çocuğuna bakabileceğini ve kendi anne babasının da muhtemelen zeki olduğunu gösteriyor ve iyi yetiştirildiğini akla getiriyor."

  erkekler ayrıca yüz ve beden hatlarında, "istikrarlı" genleri ve genç eşleri akla getiren simetriye bakıyor. araştırmaların gösterdiğine göre eşlerinden dört ya da beş yaş daha büyük olan erkekler daha başarılı.

  bununla beraber erkekler şehvetli kalçalar ve popolara sahip, kalçalarından çok daha `ince bir beli ve kıvrımlı vücut hatları olan kadınları` seviyor. kalçalarda ve popoda bir miktar daha fazla ağırlık taşımak, bir kadının ergenlik yılları zamanında bir bebek büyütmenin devasa ihtiyaçlarını yeterli olarak karşılamak için yeteri kadar yağ depoladığı izlenimi uyandırıyor.

  aslında bebeklerin beyin gelişimleri, doğrudan annelerinin kalça ve popolarından çıkan yağ tedariğine dayanıyor, özellikle emzirme süresince, ve böyle bir yağ desteğinin miktarı çocuğun zekasını ve hayatta kalma şansını doğrudan etkileyebilir.

  bu tür yağdan diyet ile birlikte kurtulmanın neden hepsinin en zoru olduğunun sebeplerinden biri bu çünkü vücut içgüdüsel olarak onu biriktiriyor.

  memelilerin ve primatların vücutları genel olarak yaklaşık yüzde 5-10 yağ içeriyor fakat insan kadınlarda bu oran ortalamada yüzde 30'a kadar çıkıyor.

  bu seviye kış uykusuna yatan ayılarda veya soğuk kutup denizlerinde yaşayan balinalarda görülene benzer. kadınlar yağı kas ile takas etmiş bu yüzden üçte bir kadar kuvvetliler.

  profesör bainbridge'in kitabı kıvrımbilim: kadın vücudunun şeklinin kökenleri ve gücü kitabı çıktı.

  not: bu güzelim tespit memleketimizin sonsuz yokluk çeken erkeklerine uymayabilir.

  edit: uyarı için teşekkür ederim bilgi içerikli tüm entrylerimde kaynak göstermeme rağmen özür dilerim bunda nasıl olsa unutmuşum, konudan ötürü olabilir :/
  ben facebook'ta özet haber isimli sayfadan almıştım onlar da kaynak olarak the telegraph ı göstermişler.
 • (bkz: sapyoseksüel)
 • doğru olan önerme zira bakarken yerlerini karıştırıyor olabilirler.
 • tabiki de dediğim sözcük. zeka meme yapmış mı diye bakıyoruz.vallahi kötü bir niyetimiz yok. hep biz erkekleri eziyorsunuz. ne zaman memeye baktık? aşkolsun.
 • medyadaki sacma sapan yonlendirmelerden biri daha.

  arkadasim ya memeyi ya zekayi secmek zorunda miyiz?

  ya guzel ama orospu bir kadini ya cirkin ama iyi kalpli bir kadini secmek zorunda miyiz??

  ayni anda olamiyor mu bu ozellikler?
 • ikisi de olmayana bakmadığım için benim için geçerli olmayan önerme.