şükela:  tümü | bugün
1181 entry daha
  • aşık olduğunuz şeyin nedenini biliyorsanız aşık değilsiniz demektir.
  • kendinde eksik olana diye cevaplayacağım durum. aslına bakarsanız sayın seyirciler, bunun kadın erkeği yok bu aşk denilen şey hastalıktan, kendini tamamlama isteğinden başka bir şey değil. bana özlem, güzellik, yakışıklılık falan demeyin kalbinizi kırarım. tarihe adını yazdırmış çoğu insan aşkı ile gündeme gelmemiştir. aşk adamı ileri götürmez. bir saniye buradan beylik cümleler ettiğimi içten içe düşünüp aklınıza her şeyden fedakarlık yapacağınız sevdiğiniz gelebilir. onu düşündüğünüzde bana acıyan gözlerle de bakabilirsiniz. lakin aslolan bu değil. konuyu saptırma lütfen.
  • ben hiçkimseye aşık olmam derdim. onu görene kadar. şuna buna aşık olurum demeyin. o kişiyi siz seçmiyorsunuz kalbiniz seçiyor.
  • manevi olan şeyleri yazmamak lazım. çünkü normal bir insandan beklenen şeyler isteniyor kadında.

fiziksel özelliklere geçersek, güzel bir cilt, güzel bir koku, güzel bir saç yeterli. ama istediğin kadar mükemmel bir fiziğe sahip ol, kafasının içinde birşey taşımayan bir kadınsan, erkek "nefes alsıncı" olmadıktan sonra işin zor.
  • temiz kalp,
    duru vicdan,
    namus ama bacak arasında değil, akılda olandan,
    bir çift açık kahve göz,
    pamuk gibi yanaklar,
    inci gibi gerdan,
    keman gibi kaşlar,
    tarak girmeyen dolgun saçlar,
    sevgiyle saran kollar.
  • gözlerinin içi gülen kadına
    içini neşe dolduran kadına
    kahkaha atmayı bilen kadına
    gülerken gözlerinin içine bakan kadına
  • adını koyamadığı şeylere..
  • güzelliğe...
    aksini iddia edip yalan söyleyen bu sıcaklarda klimasiz ortamda kalsın
  • erkekler kendilerini üzen kadınlara aşık olurlar, kendini seven kadınla evlenirler.
  • (bkz: ayak)
    (bkz: bacak)
56 entry daha