şükela:  tümü | bugün
1685 entry daha
 • bir kadinin bakisina, gulusune, sesine, mimiklerine ve karakterine asik olunur.
 • yaş grubuna göre değişecek kriterler.

  18-28 yaş arası salt güzelliğe
  28-35 yaş arası güzelliğe + huzur veren kadına
  35’den sonra sadece huzur veren kadına

  haa, 35’ den sonra kör mü oluyoruz? hayır, güzellik tatminimizi kısa süreli flörtlerle tatmin ediyoruz.
 • en son bundan 9 sene evvel bir gülüşe tutulmuştum ama sonra yaptığı her şey hoş görünmeye başladı. her şey onu hatırlatır oldu. şu an her hangi bir tesiri yok ama böyle bir duyguyu herkesin yaşaması lazım , zaten derler ki aşk ilahi aşkın bir insan üzerinde tecelli olmasıdır diye.
  bu yüzden önemli buluyorum , aşık olun diyorum ama ol deyince olunmaz. ararsın bulunmaz , zira mesele sevilende değil sevendedir.
 • bazen bir gülüş bazen bir bakış,
 • kadınına göre değişir
 • uzun sac, cilve, naz, zeka, beyaz ten, anac ruh he unutmadan yanaginda bir beni mutlaka olsun...
 • kimi gülüşe aşık olur, kimi gözlerine baktığında kaybolduğuna
  kimi güzelliğine vurulur, kimi aşkına
  kimi ise farklı kişilerde farklı şeylere aşık olur

  görüldüğü üzere kişi ve duruma göre aşık olunan şey değişiklik gösteriyor. olaya evrimsel açıdan yaklaşacak olursak, erkek dediğimiz cinsin amacı verimli döllerini saçacağı sağlıklı bir dişi armakken, kadın dediğimiz cinsin amacı ürettiği yumurtayı dölleyecek bir eş bulup dölletmektir. insanoğlu yavrusu doğumdan sonra bakıma muhtaç olduğu için bireylerde içgüdüsel olarak yavru bakımı için duygusal durumlar gelişmiştir. dişi birey döllenen yumurtasıyla birlikte doğacak yavrusuna da belli bir süre bakacak bir eş adayı arar. eril birey ise kolkanat gerip neslini devam ettirmek gayesindedir. aşk dediğimiz şey bu eşleşme doğrultusunda vücudu yönlendirmek için salgılanan hormonal bombardımanın adıdır aslında. erkek bu hormonlar sayesinde yavrusunu ve eşini korur kollar. bu bilgiler doğrultusunda şöyle bir hipotez ortaya atabilirim: erkek koruyup kollamaya, gücünü göstermeye ve bunla birlikte pohpohlanmaya ihtiyaç duyar. bu özelliklerle evrilmiştir. genetik varyasyonu artıracak şekilde ve sağlıklı yavrular oluşturma gayesiyle eş seçecektir. bu tip eşleşmelerde hormonları yükselecek ve dişiye karşı çekim duyacaktır. sonrasında ise erkekliğini göstermeye çalışacaktır. hipotez olarak kurduğum noktaya gelecek olursak, eğer erkek cinsel açıdan çekim hissettiği dişi ile erilliğini yaşayacak şekilde bir ilişki geliştirirse aşık olabilir. yani, eğer ilk çekimi yakaladıysanız bırakın korusun kollasın, pohpohlansın, güçlü hissetsin. her ne kadar bu modern toplum anlayışına ters olsa da değerlendirmelerime ve gözlemlerime göre böyle bir sonuç çıkardım.

  hipotezin sınanabilirliğini denemek için çevredeki örneklere göz atabiliriz. birçok kere barzo ve maço olan erkeklerle, erkek ne kadar kaba davranırsa davransın, yan yana olan kadınlar görebilirsiniz. para da güvenin teminini sağlama açısından önemli bir araç olduğundan, zengin erkeklere gerçekten aşık olan kadınlara rastlayabilirsiniz.
 • kalbe