• 1+1 ev, 2 haftada 1 kere gelecek bir temizlikci ve sevgiliyle daha mutlu yasarsiniz.
    edit: evliliğe karşı değilim, enazından evliliği bir demo seviyede olsa da görmenizde fayda var. sevgiliyken mükemmel anlaşsanız dahi evlenince aynı evde yaşamak çok farklı. sevgilinizle kavga ettiğinizde 2 gün görmeyin siniriniz geçebilir ama aynı yerde olunca birbirinizi camdan atacak seviyeye gelebiliyorsunuz. eş seçiminizde başarılar.
  • ha gayret ekşidaşlarım, kökünü kurutalım şu insanlığın.
  • evlenmiş ve boşanma yolunda olan bir erkek olarak bütün destekçilerin danışmanlığını yapabileceğim kampanya.

ulan saçmalamayın amk, delirdiniz mi kardeş. mahalle baskısına yenilmeyin bayram ziyaretlerinde “yıkışıklı ığlım, ni zaman bikiyim diğin” sorusunu soran herkesin agzına kürekle vurun amk, çok saygı duyduğunuz biriyse bıyık altından basın küfürü. kardeşim mutlu evlilik yok var diyen yalan söyler net söylüyorum yalan söyler. o işler filmlerde siz bana güvenin.

ha illa evlenmek istiyosanız, bu iş dolar gibi oldu. eskiden yaş itibariyle, 20,25,30 diye giderken artık evlilik yaşı 35 oldu yükseliyo amk görün bu gerçeği.

ayrıca bir tavsiye, evleniyosanız boşanmayın, ben evlenirken harcadığımın iki katını harcıyorum şuan :)

sapıtmayın amk silkelenin kendinize gelin evliliği kafaya koyan yeşile bipbip,hemen soğuturum.

edit: gelen güzel mesajlara istinaden birkaç örnek vermek isterim:

1) eşiniz olacak hanımefendinin kenlikle ve kesinlikle çalışması gerekir. ailesi ne kadar zengin olursa olsun arkası ne kadar güçlü olursa olsun o paranın nasıl kazanılacağını bilsin. bilmeyenle olmaz olamaz.

2) “aileler evlenmiyor biz evleniyoruz” cümlesi tamamen yanlış, külleyen yanlış. evlilik tamamen ailelerin evliliğidir. ailenizin kafalarının uyuşması evliliğinizi pozitif anlamda etkileyecektir ki gerçekten zor. genelleme yapmıyorum kırdığım arkadaşlar varsa özür dilerim bunlar benim tespitlerim.

2) sosyo-ekonomik statüsünüz birbirine eş değer olmazsa olmaz. bir yerde patlar lakin bu örnek genelde zengin kız fakir(orta halli) oğlan kalıbında daha çok geçerli.

3) arkadaşlarınızla haftada 2 gün çıkıp iki bira içemeyecekseniz sakın evlenmeyin(tabi kendini bilerek abartmadan) eğer böyle bir müstakbel eşiniz varsa yada bunun sinyalini veriyorsa koşarak uzaklaşın.

zorunlu edit: bizim ilişkimizin bitme sebebi sevgisizlik değildi, ben hiçbir zaman aşkın sevginin bir ilişkiyi devam ettirebileceğine inanmadım. ilişkiyi devam ettiren, daha doğrusu bütün ilişkileri abi kardeş abla kardeş anne baba dost arkadaş karı koca...vs gibi herşeyi devam ettiren bence saygıdır. karşınızdakine saygı duymuyorsanız veya karşınızda ki size saygı duymuyorsa isterseniz birbiriniz için ölün ama o ilişki bitmiştir. bu kendinden taviz verme ve karşı tarafı tölere etme eşiğiyle aynıdır. töleriniz azalmışsa saygınızı kaybetmişsinizdir. ilişkiler karşılıklı tavizlerle yürür, bu o kadar ince bir çizgidir ki bir taraf teraziyi kaçırırsa sonu hüsranla biter.
  • tetiklenen nefret edilesi kadınların tepkileri;
    1-kadının sorumluluğunu alabilecek erkek evlensin.
    2-evlenmeyin de kusurlu geniniz temizlensin

birincisi o laf ben çalışmayayım,gazla çalışan aklı kıtın sırtından geçineyim asalak söyleminin ambalajlanmış hali.vay be kadınının sorumluluğunu alan erkek.mutlu olduğuna ve sevildiğine dair kendinini kandırmaya devam et

ikincisi genetik savaş zaten kaybedilmiş oluyor.çiftleşince genlerin yarısı senin sevgisiz, çıkarcı,zalim çöp genlerinden geleceği için insanlığın tamamında gelecekteki genlerinde çöp bulunacak.

nasıl kadınlarla karşılaştınız falan diye laf yapmayın.yanıldığımı varsayarak çok denedim ama özellikle bu ülkede 7 bölgede, her yaş grubunda,her ilişki çeşidinde(ana-bacı-avrat) kadınlar bencildir,maddiyatçıdır ve kesinlikle uzlaşmacı değildir.egoları tatmin olmadıkça adama hayatı zehir ederler.asla merhamet etmezler şu an zorda şimdilik bırakayım veya öfkeden çıldırmak üzere şu psikolojik baskıyı çekeyim demez egosu tatmin olana kadar acı çektirirler.
  • olan gene escinsel erkeklere oldu.
    birakin adamlar rahat rahat evlensinler artik.
  • evli hatunlara dahi evlilik teklif eden bir meriçin sevgililik müessesesini savunduğu kampanya. adam hiç buluşmadığı evli hatuna nişan için yüzük yollayacağını messenger'da söylemiş ama burda alfa takılıyor.

edit: müesse/müessese.
  • 32yıldır beklenen kampanyanın ayağımıza kadar gelmesi durumudur.

kampanyayı başlatan suser arkadaşımıza katılıyorum. sizi gerçekten seven insan hayatınızda bir kere karşınıza çıkıyor ve o insanı kaçırdıktan sonra başkalarının kazı kazan kuponu olmaktan öteye gidemiyorsunuz.

yani sizi gerçekten seven insanı kaçırdıysanız elinizden, bence de evlenmeyin.
  • gelmiş geçmiş en büyük balon kitaplardan birisi olduğunu düşündüğüm la nausee‘ da roquentin bir gün bir galeride “bekarın ölümü” adlı bir tuvale rastlar ve karşısına geçip bir süre düşünür. kendi kendine: “bu adam yalnız kendisi için yaşamıştı. hakettiği acı cezanın sonucu olarak gözlerini kapamak için ölüm döşeğinin başına kimse gelmemişti. bu resim, beni son bir kere uyarıyordu; vakit vardı henüz, geri dönebilirdim.” der.

bu pasaj kitaptan aklımda kalan 3 kısa bölümden birisi. şimdi varoluşçular veya feministler yanıtlarsa sevinirim; 30-40 yıl yalnız yaşamış birisinin, ölürken ya da öldükten sonra hatırlanma kaygısına düşeceğini belirtmek; bunu söylerken bıyık altından gülmek kendi abartılı egonuzun ifşası değil midir ? yoksa ölüm döşeğinde bile olsa insanın egolarından arınamayacağı, tam da o anda izafi zaman’ ın eğilip bükülerek uzayacağı ve sonsuz sancılar çektireceği ve yaşanan yılların tüm pişmanlıklarını bir anda ortaya çıkaracağı mı söylenmektedir ? ben inorganik maddeye dönüştükten sonra hatırlanmak ne gibi bir anlam ifade etsin ? gibi kaygılarım var.

işte, orta yaş üzerine çıktıktan sonra bu yaşanması kaçınılmaz soğuk ve kasvetli yalnızlık halidir beni az da olsa evliliğe yönelten. yoksa bu moronların “fakir, çirkin, şişko, sorumsuzsun. ondan böyle konuşuyorsun.” cümleleriyle gaza gelmeyin kardeşlerim. bir insan zeki olur da hiç görmediği,sosyal çevresini ve ne kadar kazandığını bilmediği kimseler hakkında böyle yorumlar yapabilir mi ? iq ifşası resmen.

mesaj kutumda tonla var. hangi kadına yalakalık yapmadan, ezberini bozacak cinsten cevaplar vermişsem; karşılığında ağır küfürlü mesajlar almışım. artık karakter testim bu. insanca karşı arguman sunun. gelen cevapta karakteri büyük ölçüde ortaya çıkacaktır.
  • "fazladan bir şey elde etmiyorsanız hiçbir yere imza atmayın."

evlilik tamamen kadına yarıyor. boşanınca çocuğu alıyor götürüyor. nafaka falan indiriyor. erkeğin evlilikten elde ettiği bir kazanç yok. ekstradan düğün ile milleti eğlendirmek için çuvalla masraf.

illa gerekiyorsa büyüklerin gönlü olsun diye yapılabilir. diğer türlü mafyanın uzattığı boş senede inza atmaktan farkı yok evliliğin.
hesabın var mı? giriş yap