şükela:  tümü | bugün
 • eskiden orta anadolu'daki üniversitelerde ülkücü arkadaşların sıkça talep ettiği eylem.
  erkeklere küçük ve kibar bildirimler yapılırdı. küfür falan edilemezdi pek. tehtid falan yoktu.

  bölüm temsilcisi seçimleri sırasında adayları hakkında doyurucu bilgiler verip oy rica ederlerdi sadece.

  şimdilerde kaldı mı bilmiyorum.
 • lisedeyken beden egitimi dersi icin soyunma odasi olmadigindan ders baslayacagi zaman ogretmenin soyledigi sozdu. sirayla sinifi kullanirdik.
 • hakikaten. bir beden eğitimi dersi başlangıcı ritüelidir. şimdi düşününce onur kırıcıymış ''çık dışarı'' denilen cins için. erkekler hımbıl gibi sınıfta giyinirler, kızlar da garibim aşağı inerler. kültürümüz her yerde! (ayrıca sınıf b. gibi ter kokardı.)

  (bkz: hımbıl ve pis)
 • lise veye dengi bir okulda suç işlendiği ve erkek öğrencilerin ağır küfürlere maruz kalacağına delalet eden hoca sözü.
 • lise hazırlıkta duymuştum bu sözü ilk defa. kızlar, biz erkekleri hijyen kurallarına uymadığımız ve küfürlü konuştuğumuz vb konularda şikayet etmişlerdi. rehberlik(!) hocası da sınıfta bu cümleyi kurup kızları çıkarmıştı. devam eden bir kaç hafta bu sözü sık sık duyduk. ergenlik kardeşim. enerjimizi teneffüslerde basketbol, futbol oynayarak atıyorduk, sınıfta benden daha okkalı küfreden kızlar varken bizi bu şekilde şikayet etmeleri garibimize gitmişti.

  kısaca liselilerin genelde duyduğu eski bir repliktir. rehberlikçileri hala sevmiyorum. favorim beden eğitimi öğretmenleri.*
 • bir seferinde bunun “itler burda kalsın, güzel kızlarım bi hava alsınlar!” versiyonuyla temiz dayak yemiştik dersanemizin efsane matematik hocasından. emekli öğretmendi, dersanenin en iyi sınıflarına girerdi sadece ve bunu hobi olarak yapardı, bize uygulayabileceği her türlü küfür dayak vb. iznini daha kayıt sırasında almıştı velilerimizden. sınıfta sadece iki kişi tam burslu değildi, it olmasak harbiden parlak çocuklardık.itlik de ödev aksatma, pileysteyşına kaçma, kantır, bir de sınıfta haydar dümen okumaktı. kızlar şikayet ediyorlardı tabi ama biz ittik,sözlü uyarıları kim siker ?

  o gün o dayak yendi, o sınıftan da 12/14 fen lisesi çıktı.biz? biz o dayağı lisede bulamayınca yine azıttık, çok kötü değil halimiz ama göğüs de kabartmıyor başarımız.
 • liseler de bu repliği duymayan olmamıştır.

  çok merak ediyorum mesela böyle bir olaya maruz kalan fatih ürek o zamanlar nasıl tepki vermiştir?

  olası tepkileri;

  1- kız ben napıcam ayol?
  2- öğretmenim ben kendimi kızlara daha yakın hissediyorum ben de kalabilir miyim?
  3- hocam özür dilerim erkeklerle ben de çıkmak zorundayım, yoksa teneffüslerde sen booole misin diyorlar.
 • okulların çoğunun imam-hatip’e dönüştürülmesinden sonra bir de ‘kız imam-hatip’ ve ‘erkek imam-hatip’ olarak düzenlendiği için artık çok fazla duymadığımız söylem.
 • lise son sınıfta tarih öğretmenimizden duyduğum bir söz...

  bizler sadece erkek öğrencileri ilgilendiren bir konuda onlarla konuşulacağı, kızlara karşı kaba ve cinsiyetçi bazı yaklaşımları sebebiyle uyarılacaklarını falan sanırken, döndüğümüzde hepsini kıs kıs gülerken bulduk.

  çok samimi olduğumuz birkaç erkek arkadaş anlattı neler olduğunu. bizi çıkarıp erkek öğrencilere bel altı fıkra anlatmış, istismarcı sapık. zaten öncesinde de kız öğrencilere kötü dokunuşları olan biriydi. o sebeple başlık olarak gördüğümde irrite oldum yıllar sonra.