şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: boh)
 • "erkekler zeki kadınları elde etmekle uğraşmayı tercih etmezler" şeklinde revize edilebilecek bir önermedir. aslen burada kasılan durum daha çok zaman, emek harcamak ve kafa yormaktır, yoksa zeka ile birebir bir ilişki bulunmamaktadır. zaten de davulun dengi dengine çalması durumu gözönüne alınırsa iq sal bir eşitlik olmadığı noktada uğraşmak da korkmak da pek anlamlı değildir.
 • zeki kadinlar kararlarini kendileri alabildikleri icin isin ozu zeki olduklari icin zaten kendileri gelecektir, elde etmeye calismak icin sekilden sekile girmek bisileri ispat etmek sadece onlari eglendirmekten baska bir ise yaramaz maymun olursunuz ustune ustluk...
 • eksik bir önerme örneğidir. erkekler zeki kadınlardan korkmazlar. bilakis onları çok sever, bağırlarına basarlar.

  şöyle ki; erkekler doğa itibariyle egosantrik varlıklardır. haliyle kendilerini yüceltecek herşeye tutkundurlar. zeki kadın da bu noktada büyük önem taşır. onu yanlarında dolaştırmak, çevrelerindeki insanları bu zeki dişiye sahip oldukları düşüncesiyle etkilemek çok hoşlarına gider.

  sevmedikleri şey ise, söz konusu kadınların kendilerinden daha zeki olabilme ihtimalidir. bu durumda yücelen egoları büyük tehdit altında kalır ve işte o noktada korkuya kapılırlar.
 • doğru düzgün bir ilişki yaşayamayan kadınların zugurt tesellisi de olabilecek önerme. *
 • - erkekler zeki kadindan korkar.
  - korkmaz, sadece cekinir.
  - burada da mi salih?!
 • - çok korkuyorum senden nebahat !
  - aa neden ayol ?
  - çok zekisin çünkü ayrıca bacakların mükemmel !
  - kadınlar saf erkeklerden hoşlanır abdülbasit ?
  - al işte...çok zekisin işte... lanet olsun ...
  - ahhahahah abdülbasit ahahha çok konuşma da çoraplarını çıkar leğene sok.
  - ah!nebahat beni yönetmene bayılıyorum

  modified from original masterpiece by travis and tyler durden
 • şahsımda gerçeklenmeyen hipotez. şöyle ki:
  - tanıdığım zeki kadınlar var. onlardan korkmuyorum.
  - ama kesinlikle korktuğum kadınlar var. onları da zeki bulmuyorum.
  hüküm: girişim kümesi boş olduğundan genelleme yanlıştır.
  kanıt: cogito ergo sum
 • herhangi bir topluluk içinde topluluğu oluşturan gruplar arasında eşitsizlik durumu var olduğunda, eşitsizliği oluşturan küçük taraf ezilen taraf olmakla beraber, her türlü başarısızlığını dayandırabileceği kocaman bir mazerete sahiptir aslında. bir gün gelir bu eşitsizlik iyileştirilirse bile (düzeltilirse) vaktiyle ezilmiş olan taraf hala önceden sahip olduğu mazerete fütursuzca sığınmaya çalışır. çünkü bu mazeret kendisine güçlü bir dayanak noktası oluşturur.

  örneğin; vaktiyle çok büyük boyutlarda olan ırkçılık (angolosaksonlar ile afroamerikanlar arasında yaşanmış hadiseler) bugün iyiden iyiye azalmış ve amerikan halkının büyük kısmı tarafında (ayrıca yasalarla) kanundışı, barbarca görülmektedir. ancak yine de bir zenci sıkıştığında, hoşnutsuz bir sonuşla karşılaştığında durumu hemen zenci olmasına bağlar. çünkü bu zenci kişi zamanında sahip olduğu güçlü mazeretinde ayrılmak istemez, kurtarıcısından kopmak istemez.

  yine benzer şekilde, kadın-erkek eşitsizliğinin güçlü olduğu dönemlerden kalma bir alışkanlıkla bir kısım kadınlar hala olur olmadık herşeyi kadın-erkek eşitsizliği gibi göstermeye çalışırlar. erkekler zeki kadınlardan neden korksunlar? ya da neden 'erkekler' ve 'kadınlar' gibi bir ayrımın altını çizerek verilmektedir bu önerme? kadınlar zeki kadırlardan korkmazlar mı? ya da, yumuşak tabiri ile; çekinmezler mi?

  aslında tüm bu davranışların altında yatan, kadınların hala erkekler karşışında ellerinden bırakmak istemedikleri muhteşem mazeretleridir. oysa, kadın kendi sosyal statüsünü objektif şekilde fark edebilse, erkeklere düşman olmasının gerektirecek, zekilik gösterisi yapmak için erkeklere laf sokmasını geretirecek bir duruma gerek olmadığını fark edebilse, hem kadın hem de erkek açısında daha modern ve rasyonel bir ortam doğabilecektir. sonuç olarak, kadın ile erkek arasındaki esas eşitlik şu aşağıda örneğini vereceğim etkinliklerin, düşüncelerin tamamen ortadan kalkması ile (zorla değil, bilincine varark ve isteyerek) sağlıklı bir şekilde tesis edilmiş olacaktır.

  (bkz: feminizm)
  (bkz: altinci ucan supurge kadin filmleri festivali)
  (bkz: yedinci ucan supurge kadin filmleri festivali)