şükela:  tümü | bugün
 • belli didaktik nedenlerden dolayı erkek insanı, dar bir giysinin içine park edilmiş veya şekli iyice dışa yansıtılmış göt[ler] gördüğünde kendinden geçebilir, bakışlarını sabitleyebilir; bu kimi zaman bir oyun, kimi zaman ezberlenmiş bir dawranış biçimidir.
 • mesela bir oyun olduğunda: yola çıkılır, yol uzundur, göt caziptir, ne cepte çekirdek, ne kulakta bir walkman, ne de yollarda çizgiler wardır, akıldaki düşüncelerden de bir nebze uzaklaşarak o yolu yürünebilir kılmak lâzımdır.

  tam da o esnada şekilli bir göte rastlanır, gözler dikilir, "acaba nasıl", "şu açıdan nasıl", "lan dur yetişebilecek miyim" niyetleriyle göte kilitlenme vuku bulmuş olur, artık lokomotifin ardından istemsizce giden bir vagon gibi ilerlemektesinizdir... bazen vagonun kopması gereken istasyona gelinir, bazen vagon başka bir lokomotife dewredilir.

  daha çeşitli oyunlar wardır...
 • mesela bir "ezbere" veya "içgüdü" olduğunda: bir minibüstesiniz diyelim, arka 4lüde 4 erkek, o sırada kabak gibi bir götü olduğu halde minibüse bir bayan biniyor ve yüzünü şoföre, sırtını 4'lüye dönüyor.

  erkekler belirli periyodlarla, o köte kesik atacaklardır. bunu yapmayı istediklerinden, bunu yapmadan duramadıklarından değil, çoğunlukla bir reflekstir bu... araştırmalarım sonucunda sadece göte bakarak boşalan, göt izleyerek kendini bulan insanların sayısının kayda değer olmadığı sonucuna wardım.

  bu da neden; takip ettiğimiz yayınlar; televizyonlar, gazeteler ve ayaklı gazeteler, "kadın götü"nü izlenmesi ve kaçırılmaması gereken bir ekran olarak insanlara sunuyorken, erkek ve dahi insan, müsait bir göt görünce ona bakmaması gerektiğini, bakınca eline, aklına bir şey geçmeyeceğini düşünemiyor, gayr-i ihtiyari dalıyor, gözlüyor, ping'liyor. yoksa ne işi olur insanın götle.

  daha değişik içgüdüler olasıdır.
 • gözlemlerime dayanarak diyebilirim ki erkekler bu kilitlenme olayına çok erken yaşlarda başlarlar.henüz adamdan sayılmadıkları için kadın kadına toplantılara götürülürler ve yanlarında rahat rahat oturulur açılıp saçılınır.bazen çocuğun yaşı ilerlemişse hanim hanim kocani da getirseydin şeklinde annesine şakacıktan fırça atılır. henüz superego denen sosyalleşme hedesi bu erkeklerde gelişmemiştir ( sonradan gelişip gelişmediği de henüz bilimsel olarak kesin bilinmiyor)ve kilitlenmekle kalmazlar minik masum ellerini uzatıp dokunuverirler. ortamdaki abla ,anne, teyze vs gibi hatunlar da olayı kikir kikir kikirdeyerek karşılarlar ve kikirdemeler arasında aaa ne ayıp derler ama çok geçtir artık, o kadar kikirdedikten sonra gel de çocuğa kötü veya yanlış birşey yaptığını anlat. bu kilitlenmenin bir de erkeklerde memeye kilitlenme şekli vardır ki aynı koşullarda aynı gelişmeler gözlenebilir.
 • yolda efendi efendi yuruyorsun..hic bir sucun yok.. ya$in 18 genc delikanlisin. hapse felan girmedin, ickin yok sigaranin ismini bile yeni duymu$sun . karincayi bile ezmeyen birisisin *. tam eve dogru giderken lumburdaggg diye bir anda onune koskoca bir kadin geciveriyoo. kafayi kaldirmanla gotu gormek bir oluyo.. eee $imdii gelde kilitlenmee. ister istemez * minik baki$lar atiliyor. ve ba$ka dunyalara daliniyooo. *
 • sıkılmadan jogging yapmanın en etkili yolu.
 • kitlenebilite oranı ve hedefi kaybetmeme hırsı abazanlık katsayısınlan doğru orantılıdır.
 • g string ve beyaz pantolon karışımı hedef menzilden çıkınca normal yaşama dönülür ve kanka ile diyalog genellikle şöyle gelişir:
  -.....
  -.....
  -ben ne diyordum demin yahu?
  -ne bileyim be...
 • er kişide "lan bi kere elleyip kaçsam mı?" sorunsalı yaratır
  (bkz: akillara zarar sorunsallar)