şükela:  tümü | bugün
1338 entry daha
  • bir erkek olarak yazıyorum: kadınlardan tavsiye almayın erkekler.
    fight clup'ta denilen bir söz vardı, galiba tyler diyordu: "biz kadınlar tarafından yetiştirilen bir nesiliz." diye.
    şimdi bazen youtube'a girip 90lar ve 2000lerdeki çocukluk ve gençliğimin dizilerini izliyorum. ne bileyim, tatlı hayat gibi, çocuklar duymasın gibi, aşkım aşkım gibi.... ve hepsinde fark ettiğim şu: erkeklere ve erkeklerin doğal biyolojik davranışlarına karşı aşırı saldırgan bir dil var ve çok aşırı saçma bir beyin yıkama var. tatlı hayatı örnek alalım: sıfırdan bile değil, eksiden başlayıp zirveye çıkan ve ailesini müthiş iyi bir hayat standardı içinde yaşatan ihsan yıldırım'ın bu standartları sürdürme çabası "aç gözlülük, bencillik, paragözlük, kendini bilmezlik" gibi sıfatlarla niteleniyor. bazen durup dururken türkan şoray, haluk bilginer'e hakaret ediyor ve haluk bilginer bunu kabul ediyor. diğer yapımlarda da benzer durumlar devam ediyor. mesela ben hatırlıyorum 20li yaşlarımın ortasında kadınların benden beklentisi ile bana öğretilenlerin çelişkisini yaşamıştım. daha fazla para kazanma çabası "açgözlülük, bencillik" iken mesela karşımdaki kadının benden ekonomik olarak güçlü olmamı beklemesi beni arada bırakıyordu. sonunda kendim bütün öğretilenleri unutup, iç güdülerimin söylediklerini uygulamaya başladım ve yaklaşık 10 yıl boyunca bir kez bile bundan pişman olmadım. şimdi genç hem cinslerime tavsiyem şudur: kadınları dinleyip feminenleşmek yerine gerçek bir erkek olmayı deneyin. gerekirse ateş yakmayı bilip mangal yapabilen, gerekirse arabayı sağa çekip stepne takabilen, eline fırçayı alıp badana yapabilen adamlar olun. ama kadınlardan tavsiye almayın
  • birlikte olduğunuz kadınlara saygili olun, bir kadından ayrıldıktan sonra çamur atmayin, hiçbir kadını taciz etmeyin , özellikle birlikte olamıyorsanız...

pipi boyuyla, seks performansı ile insan olunmuyor. başka sebeplerden dolayı insanlar size saygı duysun.

bol bol okuyun bir de.
  • karşı cinsin götünü kaldırmayın yeterli.
    sonra biz indirmek zorunda kalıyoruz.
  • bir kadınla sadece seks yapmak uğruna maymun etmeyin kendinizi.
  • kızların etrafında meriç veya şempanze olmayın. biraz omurganız olsun.
  • beyler allah aşkına şu sakalları kısaltalım beyler. artık hangimiz suriyeli hangimiz akp li hangimiz kürt hangimiz tarz belli değil
  • kaltakların yaptığı kaltaklıkları savunmayın.
  • siz bir bireysiniz. kendi duygularınız, düşünceleriniz ve kararlarınız var. bunlara saygı göstermeyen insanlara kendinizi kullandırtmayın... sadece cinsellik uğruna onurunuzu ayaklar altına alacak davranışlardan kaçının... hayatınızda başaramayacağınız sözler vermeyin. kendinize zaman ayırın ve program dahilinde insanlara hayır demeyi öğrenin. size değer veren insanları yalnız bırakmayın. onların hem iyi hem kötü günlerinde yanında olun. sizin sadece iyi günlerinizde yanınızda olan insanlara asla güvenmeyin ve mümkünse hayatınızdan uzaklaştırın. yaşadığınız ilişkilerde sevgilinizi aldatmayın ve onun onurunu kıracak davranış veya beyanlar kullanmayın. eğer sevgiliniz ile ilişkiniz yolunda gitmiyorsa bunu iki medeni birey olarak yüz yüze konuşun. eğer bu konuşma da fayda etmiyorsa o ilişkiyi hem size hem sevgilinize daha fazla zarar gelmemesi için bitirin. özellikle insanlar arasında sizin hatanızı yüzünüze vuran, sizi aşağılayan kadın olsun, erkek olsun, sevgiliniz olsun, patronunuz olsun. buna asla izin vermeyin. sizin onurunuzu zedeleyecek davranışlardan kaçının ve buna saygı göstermeyen insanlardan tamamen kurtulun... küfürlü konuşma tarzından vazgeçin ve karşınızdakiler ile nazik olarak konuşmayı deneyin. küfür veya aşağılama sözcükleri kullanmadan da arkadaşlarınız ile iletişim kurabilirsiniz. kendinizden 3. şahıs gibi bahsetmeyin ve egonuzun karakterinizi ezmesine izin vermeyin. bu tarz insanları da uyarın ve laftan anlamazlar ise çevrenizden çıkarın...
  • sizin ilginizi haketmeden birine ilgi göstermeyin. ödül olacağınız kadınlardan uzak durun, kendi ödülünüzü arayın. trip attığında sessiz kalın, umursamayın, duymayın. bir hatayı iki defa yapıyorsa yol verin gitsin. üçüncü defa denemenin anlamı yok, kafası basmıyor demek ki. kendinize inanın. özsaygı önemli. sizinle birlikte olmak isteyen başkaları da var. asla geriye bakmayın. ısrar etmeyin. hayır ya da ırım kırımda dönün gidin. hatta bunu açıklama yapmadan yapın.
  • ofke kontrolu onemli. bunu yapabilirseniz cok daha mantikli dusunebilir, kendinizi mahcup dusurmezsiniz.
7 entry daha