• ünlü bir aşçı baba ile kızı, kızının sorunları hakkında dertleşiyorlarmış.

babası kızını mutfağa götürmüş.

ocağa eşit büyüklükte 3 ayrı kap ve 3 eşit su koymuş.

1. kaba 1 havuç, diğerine 1 yumurta, diğerine de 1 avuç çekilmemiş kahve çekirdeği koymuş.
    hepsini 20 dk pişirmiş.
    sonra hepsini kendi kaplarına koyarak; kızım ne görüyorsun? demiş.

kızı şaşırarak, pişmiş havuç, yumurta ve kahve görüyorum demiş.

ancak babası;
    hepsi kaplarında, aynı sıcaklıkta, aynı dakika da pişti.
    fakat hepsi bu etkiye farklı tepki verdiler.
    havuç başta sert ve güçlüydü ama sonra yumuşadı, güçsüzleşti ve çözüldü.
    yumurta çok kırılgandı ama kaynatılınca içi sertleşti, hatta katılaştı.
    kahve de sertti fakat sonra koku ve tat yaydı ve suyunu kahveye çevirdi.

peki; kızım sen hangisisin? demiş babası.

zorluklarla karşılaştığın zaman nasıl tepki gösteriyorsun?

havuç gibi sıkıntılara, problemlere rast gelince çözülüyor musun, benliğini koruyamıyor musun?

yoksa yumurta gibi katılaşıyor, başta kendin olmak üzere kimseye faydan dokunmuyor mu?

yoksa sen kahve misin? kendini bitirmek ve ateşe atmak pahasına diğer insanlara mutluluk veren, huzur veren, ağızlarına lezzet veren bir sevgi kaynağı mısın?

peki "siz hangisisiniz?" hiç düşündünüz mü?
  • zayıflama işine kafayı takıp sağlığınızdan ve güzelliğinizden olmayın pls.
  • erkek olarak derim ki, erkeklere çok değer verip kendinizi teslim etmeyin.

erkek teslim alamayıncaya kadar koşturur pesinden. kendi hayatını feda edip ona bağlama yani.
  • evde kalırım korkusuyla ; gidip bir öküzle evlenmeyin.
  • -kısa boylu, göbekli ve gözlüklü erkeklere de şans verin.
    -komik erkekleri sempatik bulmayın, doğrudan aşık olun.
  • şımarık hareketler yapmayın hiçbir erkek sevmez. kendi kızları şımarık hareketler yapabilir sadece (erkek evlat ise de olmaz. hiçbir baba oğlu şımarık bir mal olsun istemez zaten.) . kendi eşi, sevgilisi vs... dahil şımarık hareketler sadece sinir bozuyor ama erkekler kadınları alttan alan varlıklar oldukları için bir süre sabrediyorlar sadece. sabrımızı sınayıp bizi hasta etmeyin.
  • dekolte varsa bakıyoruz işte. öküz de olsak çift doktora da yapsak bakıyoruz. valla kötü bi niyetimiz yok.
    memelerinize bakarken yakaladığınız her adama sapık muamelesi yapmayın gözünüzü seveyim.
  • aşk gönül işlerinizi kendinize saklayın. şimdi siz geyik çevirdiğinizi, muhabbet felan ettiğinizi zannediyorsunuz ama durum öyle değil. kıskanmakla vesair de hiçbir alakası yok. şöyle hayal edin. erkek bi kankiniz ortama geliyor ve "öff geçen mahallede bi kız gördüm öff be öff kamyon gibi götü vardı aminiyüm." diye muhabbete giriyor.

yaa.

hiçbir farkı yok amık. tek fark biz erkeğler bu muhabbetin sizi eğlendirmeyeceğini tahmin edebiliyor ve kendimize, biralı ve pesli erkek ortamlarına saklıyoruz.

iki, bu kişisel bi rica, ayran gönlünüze sahip çıkın. yirmi yaşında bi kız babama aşık olmuş, gel ayıkla pirincin taşını. abla felan bile diyemiyorum, bacım; bu adam geç evlenik eğer köyde kalıp vakitli evleneydi senin yaşlarında torunu olacağdı. ben bu evliliği koruyup kurtarmak için çocukluğumla gençliğimi harcadım, lütfen bazı organlarına sahip çık.

disclaimer: genelleme. benim çevremde gördüğüm genel böyle. siz böyle olmayabilirsiniz ve ağzınızdan köpükler saçarak mesaj kutuma saldırmanıza hiç ama hiç gerek yok.

söyleyeceklerim bu kadar yargıç bey.

he bide edit akbayram: ne olursa olsun, ne erkek ne kadın ne de herhangi başka bir insan evladı, olur ya, kimsenin birey olma hakkınıza el sürmesine ve/veya göz dikmesine izin vermeyin. biliyorum haddime değil bu edit ama belki genç bi bacımıza veya zor durumdaki bi insana faydası olur. kendinize bakın, sanat ve bilimle ilgilenin ve herşeyden önce o yada bu değil insan olun. zira birey olmamış, olamamış veya olmak istemeyen, sadece kadın değil, yeterince insan var hem ülkemizde hem dünya üzerinde. insanlığın objelere değil bireylere ihtiyacı var.

eyyorlamam bu kadar.
  • 1)temiz ve bakımlı olun (bunlar yoksa adriana lima olsan farketmez)
    2)kendinizi olmadığınız birisi gibi göstermeye çalışmayın (farkettiğimizde gözümüzde ki değeriniz eskisinden daha düşük bir seviyeye iniyor)
    3)hayatta başaramadığınız şeyleri erkek arkadaşınız ile elde etmeye çalışmayın ( bu sefer tüm dikkatinizi manitaya verdiğinizden kendinizi geliştirecek enerjinizi kaybediyorsunuz)
    4)sizden daha zeki, daha uzun, daha zengin ve kültürlü erkek arama anlayışından vazgeçin (böyle bir erkeği bulsanız da bir süre sonra terkedilme ihtimaliniz yüksek. ne de olsa hayat müşterektir.)
    5)bir kızla birlikteyken sanki kızın bütün arkadaşları ile birlikteymişiz gibi oluyor. lütfen çevrenizden çok kendi fikirlerinizle hareket ediniz. ( bu son maddeyi de en çok bizim akıl sağlımızı düşünerek yazdım.)
  • kafanızın dışını değil, içini süsleyin.

düzeltme: imla
hesabın var mı? giriş yap