şükela:  tümü | bugün
  • youtube'da tepkikolik kanalının yaptığı bir video.
    video içerisinde kadının bu cihazın acısına rahatlıkla dayanması ama erkeklerin acıdan dört dönmesi çok şey anlatıyor aslında.

video linki
  • çok yararlı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. insanların daha empatik olabilmesi adına her iki cinsle ilgili benzer çalışmalar yapılır umarım. ah bir de her türlü sömürü( emek - duygu vb. ) için böyle şeyler yapılabilse.
  • benim bi ara bağırsaklarda fena bir ağrı vardı, böyle bıçak sokuyormuş gibi. az çok anlıyorum kadınları, ben muafım.
  • kadinlar da cok abartiyorlar*

edit: (bkz: ironiden anlamayan nesil)
  • kadınlar üzerinde de taşşaklara top çarpması deneyi istiyoruz.

tanım: inanmadığım deneme.

edit: kızlar ne boş yaptınız ya. evet ayda 3 defa taşşaklarıma top geliyor. eğer gelmezse ben topun üstüne atlıyorum. sorup durmayın.
  • üstteki yazarın taşaklarına her ay 3 gün aralıksız top çarpıyor kanımca.

okullarda empati dersleri olmalı ve mutlaka benzer bir uygulama erkek ergenlere uygulanmalıdır.
  • saçma uygulama. biz sizin acı çektiğinize inanıyoruz zaten ama bir yeriniz kanarken çikolata ve ilgi istemenizi anlamıyoruz. asla da anlayamayacağız.

edit: kudurup bilimsel açıklama yapmayın. neyin ne olduğunu biliyoruz ama anlamak için aynısını yaşamak lazım, o da imkansız.
  • yıllardır siz beyaz yakalıları karanlıkta diyalog sokakta kör gibi gezdiriyor, bir bok anlamadınız, tırttır böyle uygulamalar.

edit: ki bir sancı deneyimleyip nasıl bir aydınlanma yaşamamız bekleniyor anlayamadım.

kadınlar acı çekiyor ühühühühühü, bir de biz vurmayalım ühühühühühüh, karıcım bugün bulaşıkları ben yıkıycam, çamaşırları ben asıcam.
  • kadınlara nafaka ödetilmesi de denetilmeli.
    hayat içerisinde erkeğin bu pozitif ayrımcılıkların acısına rahatlıkla dayanması ama kadınların keyiften dört dönmesi çok şey anlatıyor aslında.

ekleme: @skibabopbadopbop ve onun düşüncesinde eşitliği savunduğunu belirtip, pozitif ayrımcılık için koşuşturan kişileri görmeniz adına görsel ektedir. görsel
  • " öldürmeyen acı güçlendirir." sözünü buraya bırakıyorum.

kadınları güçlü tutan demek ki bu acı.