33 entry daha
  • ilk izlenim ve insanları değerlendirme konularında başarılı olmayan kadınların işidir.

eğer bunda başarılı olsaydı, herkesi doğru ölçüp biçebilseydi, güvensizlik de oluşmazdı, herkesin ne olduğu ve ne kadar olduğunu bilir ona göre davranırdı. aynısı erkekler için kadınlara güvenmek eylemi için de geçerli.
  • aptalcadır. doğru davranış için;
    (bkz: insanlara güvenmemek)
  • (bkz: #5519604)
  • erkek halimle içinde bulunduğum eylem.
    ne güvencem lan erkeklere, kızlara güvenirim daha iyi.
  • zaman zaman hissedilen bir duygudur. gerçi bunun kadını erkeği yok, güvenilmeyecek çok insan var ve kendilerini bir şekilde belli ediyorlar. bazen geç oluyor ama.

çok güvendiğim yani çoğu insanın çok güvendiği, etrafındaki kadınlarla çok yüzgöz olmayan, sözümona eşine çok sadık, bir yıldır yüzyüze baktığımız, birlikte iş yaptığımız bir insan dün bana tanıştığımız ilk günden beri beni sevdiğini söyledi ve benim ona karşı olan duygularımı sordu. ben de saçmalamayı kesmesini söyledim. ki kendisine karşı hiçbir hissim yok. olsa bile onun gibi dile getirmezdim, içime atardım. kendisine ısrarla bu konuyu kapatmasını, böyle bir şeyle ilgim olmadığını söyledikçe üzerime geldi. bir de utanmadan "benimle yatmayı hiç mi aklından geçirmedin?" diye soruyor. portakal kadar beyni, biraz vicdanı, eşine biraz saygısı-sevgisi olsa bunları yapmazdı. çok güvenilecek bir insandı, güya.

kimseye belli olmaz. kim güvenilir kim değil anlamak zor artık.
  • (bkz: dad issues)

genelde ailesinde sorunlar olan bireylerin yaşadığı durumdur. daha sonra da yaşanılan bir kaç başarısız ilişki de sonrasını getirir.
  • bir erkek olarak desteklediğim düşünce.
  • defalarca denenerek kesinliğe kavuşan yargı.
  • insan gibi yavşak bir varlığa güvenmemek, inanmamak varken kısıtlamaya gerek yoktur. çünkü en nihayetinde insan dalyaraktır, gevşek ve dipsizdir.
68 entry daha
hesabın var mı? giriş yap