şükela:  tümü | bugün
  • her ikisinin de çok vahim sonuçları olabilir... erkeklere hemen inanmayın; kadınlar hemen güvenmeyin.

ben her zaman,
    bir erkeğe inanmaktansa bir kadına inanmayı; bir kadına güvenmektense bir erkeğe güvenmeyi yeğlerim.

bir çeşit ön yargı, tabii ki de her zaman doğru sonuç vermeyebilir... fakat bu ikilemelerden birisi ile karşılaştığımda başlangıç ibresini ona göre ayarlıyorum...
  • kendine inanmak insan olana güvenmek
  • annem dışında güvendiğim her kadın(dost, sevgili vs) hayal kırıklığına uğrattı, babam dışında bugüne kadar gözüm kapalı güvenebildiğim tek bir dostum oldu, hala da var.
  • bu hayatta birilerine inanmaktan birilerine güvenmekten, sevgiden, saygıdan, anlayıştan, fedakarlıktan, temiz kalpten, açık yüreklilikten, cesaretten, sadakatten daha önemli şeyler var mesela tip
    civcive güvenip kurbağaya güvenmiyoz hiç düşündünüz mü neden ben bazen düşünüyom bazen ama her zaman değil her zaman ols bu entryden bişiğ anlamadım çıkıyom sayfadan
  • kafa kafaya yarışır.
  • birine inanır iken, neden diğerine güvenmek? kafam karıştı resmen. hoş, ben kendime bile inanıp, güvenemez iken bu konuda ahkam kesmesem daha iyi olacaktır.
  • ikisi de doğru değil.
    cinsiyetten bağımsız olarak kimseye inanmayın da güvenmeyin de.
  • cinsiyet yüklenmesi anlamsız bir versus.

paranoyaklaşmaya gerek yok.
    insanlara hem inanın hem de güvenin.
    şayet inancınızı ve güveninizi boşa çıkarır sizi hayal kırıklığına uğratır ise bu sizin değil boşa çıkaranın ayıbıdır.
    kaybeden değil(!)
    kaybedilen olursunuz.

neydi insan olmanın ilk şartı?
    iyi bir insan olmak.