şükela:  tümü | bugün
  • bunu hemen kadın erkek olayına çekmemek gerek. ben aynı pisliği yapan kadını da gördüm. bir insan zaten insan değil de hayvansa, kadın olsa da erkek olsa da farketmiyor. götümüzü koyduğumuz klozet kısmına ayağıyla basanları da biliyoruz.
  • çoğu yerde kadınlar tuvaletinin erkekler tuvaletinden daha pis olduğunu bilmeyen insan söylemi.
    ne adamlar bilirim türkiye'deki kadınların çoğundan çok ama çok daha titizdirler tuvalet konusunda.

tuvalet eğitimi vericekmiş allahın kezosu. gelmiş genelleme yapıyor bir de. tek derdi de kaldırılmayan klozet kapağıymış.
    bu gözler neler gördü kadınlar tuvaletinde. erkeklerin tamamı görme fırsatı yakalasa o rezilliği, sevişecek adam bulamazsınız.
  • birçok erkeğin kabul etmese de alması gereken eğitim. ya tuvaletin oturma yerinin kapağını açık bırakırlar, indirmezler. ya klozetin kapağını açık bırakırlar. ya o klozetin her tarafına bir güzel nokta atışı işenmiş olur ya da yere damlatırlar. diğer büyük olandan bahsetmek istemiyorum bile:/ korkunç yani korkunç. iş bireyde bitiyor bir yerde ama anne terliği yiyen birinin böyle yapacağını tahmin edemiyorum nasıl olur....
  • eğer aileden görmemişse bu iş askerliğe kadar gidiyor. askerde başına okumuş yazmış birini koyup, tuvalet tasına sıçılmayacağını, deliği denk getirmek gerektiğini, tuvaleti nasıl bırakman gerektiğini öğretiyorlar. o yüzden bir erkek için tuvalet eğitimi elzemdir. gidin askerlik yapmış insanlara sorun, bunu bilmeden askere gelenler ile ilgili hikayeleri vardır. ben bizzatihi herhalde 100-150 kez bu hikayelerden dinlemişimdir.

düdüt: aslında onları yetiştirenlere o eğitimi vermek lazım önce. hem bunu fantazya olarak algılamayın yıl olmuş 2014 hala evet hala....
  • her şeyi anlayabilirim ama temizlik hele hele tuvalet ve banyo temizliği konusunda kadınların erkekleri hakir görmelerini anlayamam. çoğunlukla tek başına yaşayan bir insanım tuvalet banyomda bir adet kir, pis bulamazsın, klozet kapağı çoğu zaman açık olduğu için hiçbir sorun çıkmaz. ancak sevgilim eve geldiği zaman banyoda kasırga geçmiş gibi oluyor. makyaj malzemeleri, kremler, cartlar, curtlar banyonun her tarafına dağılıyor. sürekli açık duran klozet kapağı kapanıyor o da yetmiyor klozet takımını kapağın üstüne taktığı için kapak da açık konumda durmuyor. her taraf saç, her taraf kozmetik ürünü. kaldı ki istemeye istemeye umumi kadın tuvaleti görmüş birisi olarak kadınların kesinlikle ve kesinlikle bu konuda söyleyebilecekleri ve erkekleri eleştirebilecekleri bir şey olduğunu düşünmüyorum.

bir kere bir erkek belirli bir yaşa gelene kadar tuvalette hangi konuma içerse ses dahi çıkarmadan işini halledebileceğini kestirir hale geliyor. bu adama mı eğitim vereceksin? bence tuvalet üreticilerine bir eğitim verilmeli ki kapağını kapatınca erkek fizyolojisi açısından uygun klozet üretebilsinler.
  • tuvaletin oturma yerinin kapağının varsayılanda kapalı tutulması gerektiğini savunan insan söylemi. kadınlar sıçar pozisyonda işediği için kendince haklı olabilir bunu söyleyen kadın. ancak erkekler sıçar pozisyonda işemezler, ayakta işerler bunun farkında varılması gerekir, yani varsayılanda o kapak zaten açık olması gerekir bu durumda o kapağı açık bulmanıza neden bu kadar tafra yapıyorsunuz denir. asıl kızılması gereken o kapak kapalıyken işeyen davar varsa ona kızılması lazım. yoksa o kapağı ben nasıl kaldırıyorsam ve laf etmiyorsam bunun için her seferinde sen de indireceksin bu kadar tembel olmayın yahu.
  • yıl 2002 manisa kırkağaç jandarma komando alayı;

şimdi detaya girmeyelim; 20'li yaşlarında 450 erkek amfi denilen kapalı bir alanda toplanır. tuvaletler tıkanmıştır ve bir çözüm bulunamamaktadır. usta askerlerden birisi; elindeki tebeşir ile yere alaturka tuvalet çizerek, nasıl sıçılacağını ve sıçıldıktan sonra nasıl abdest alınacağını 20 dakika boyunca anlatır. "kıçını taşla silen erkekler yüzünden tıkanmıştır muhakkak" denilerek, taş ile kıçın silineyeceğinin detayı verilir. su ve maşrapa varmışçasına seçilen 9-10 askere uygulama yaptırılır. (hayatım boyunca erkek olduğumdan utandığım en kötü hatıramdır!)

sonuç; yarın yine sıçacak tuvalet yok elbette, hepsi tıkalı!
  • erkekler klozet kapağını indirsin işemeden önce diyen kadınlara çok güzel bi tavsiyem var klozete oturup işedikten sonra o kapağı kaldırıp çıkıversinler bir zahmet sonuçta biz illaki de kapağa işiycez diyip kaldırılmış kapağı geri indirmiyoruz kendi üşengeç bencil tavırlarının ceremesini biz çekiyoruz ben mecbur muyum arkadaşım oturup işeyip sıçtığın klozetin kapağını kaldırmaya