şükela:  tümü | bugün
 • italya'da evrim, cinsellik ve kadın-erkek ilişkileri üzerine bilimsel çalışmalar yürüten sessua-enza adlı araştırma şirketinin oluşturduğu testtir.

  test; roma, milano, floransa, bologna'dan rastgele örneklem yoluyla seçilen 300 erkekten oluşan bir deney grubuna uygulanmış ve çekicilik puanı yüksek olan bireylerin yakın ve uzak çevresindeki kadınlarla görüşmeler yapılarak bu kişilerin gerçekten kadınlar tarafından çekici bulunduğu tespit edilmiştir. testin italyanca'dan çevirisi aşağıdadır:

  --- spoiler ---

  1) toplu taşıma araçlarında kitap, dergi vb.okurken karşı cinsin bakışlarını fark etmeyecek kadar kendinizi okuduğunuz şeye kaptırdığınız oluyor mu?

  2) rahatsız olduğunuzu belirtme ihtiyacı duyacak kadar kadınların ilgisine maruz kalıyor musunuz?

  3) olmak istediğiniz kişi olduğunuzu düşünüyor musunuz?

  4) layık insanı ( 'meritato' kelimesi sizi hak eden, layık anlamına geliyor galiba) bulduğunuza ikna olduğunuz kadınlarda bile birtakım entelektüel, fiziksel ve duygusal nitelikler aramaya devam ediyor musunuz?

  5) laflarınızla kadınları kendinize hayran bıraktığınız ve bu yüzden sizin tanıştıkları en zeki erkek olduğunuzu ifade ettikleri oluyor mu?

  6) temizliğinize ve giyiminize, gün içindeki diğer aktivitelere nazaran fedakarlık derecesinde önem veriyor musunuz?

  7) istediğiniz bir kadını on-on beş gün civarı bir sürede tavladığınız oldu mu?

  8) muhabbet ederken felsefi ve bilimsel konulara dalıp karşınızdaki kadının sizi ilgiyle dinlemesini sağlayabiliyor musunuz?

  9) en güzel kadınların bile neticede bir insan olduğunu ve sizden etkilenmesinin ihtimal dahilinde olduğunu bilecek kadar öz güveniniz mevcut mu?

  --- spoiler ---

  9-7 tane evet cevabı verildiyse ‘tam çekici’, 7 ile 5 arası ‘normal seviyede çekici’, 5'ten düşük sayıda evet ise şimdilik çekici olunmadığı ama denemeye devam edilmesi gerektiği anlamıma geliyormuş. bu test; söz konusu araştırma şirketinin üzerinde çalıştığı 30 soruluk daha kapsamlı test oluşturulana kadar akademik çevrelerce en güvenilir çekicilik testi kabul ediliyor. ona göre dürüst ve dikkatli cevaplar vermek gerekir.

  kaynak
 • 2 evet le çakıldığım test. bundan kelli yüksek müsaadenizle frankenstein a kadın siparişi vermeye gidiyorum iyi günler. başka türlü olmayacak çünkü.