şükela:  tümü | bugün
 • bu, "erkekleri anlamak" değil de, iyi, yakışıklı, zengin, evli olmayan, bonkör, kadına para ödetmeyen ve bütün kadınlara güzel diyebilen bir erkek arayışının ardından çıkmış bir liste. zaten mail'lerle oradan oraya dolaşır durur internet'in icadından beri.

  bu şekilde "optimal fayda"yı düşünmez de, gerçekten "anlamaya" çalışırsa bir insan sorunsuzca anlaşabilirler: erkekleri anlamak, kadınları anlamak, kanguruları özümsemek biçiminde gerilimler yaşanmaz.

  ha, bunun kenarında "insan anlamak istediğini anlar", "önyargı, hele böyle listelenmiş bir önyargı warken anlamak ütopyadan öteye gidemez" şeklinde de sözler edilebilir.

  lakin tabii ki içgüdüseldir, bu "optimal" arayışı, ne yapsın kadıncağız da, allah da onu böyle yaratmış.
 • 1-iyi adamlar çirkindir.
  2-yakışıklı adamlar iyi değildir,
  3-yakışıklı ve iyi olan adamlar eşcinseldir,
  4-yakışıklı, iyi ve heteroseksüel adamlar evlidir,
  5-çok yakışıklı değil ama iyi olan adamların parası yoktur,
  6-parası olan, çok yakışıklı değil ama iyi adamlar, bizim onların parasının
  peşinde olduğumuzu düşünür,
  7-yakışıklı ama parasız adamlar bizim paramızın peşindedir,
  8-parası olan, çok iyi değil ama nasılsa heteroseksüel olan adamlar bizim
  yeterince güzel olmadığımızı düşünür,
  9-bizim güzel olduğumuzu düşünen heteroseksüel, biraz iyi ve paralı adamlar
  korkaktır,
  10-biraz yakışıklı, biraz iyi, bir miktar parası olan ve heteroseksüel
  adamlar utangaçtır ve asla ilk hareketi yapmazlar,
  11-asla ilk hareketi yapmayan adamlar, inisiyatifi biz ele aldığımızda
  otomatik olarak bize olan ilgisini kaybeder

  not: bunları düşünen erkekleri anlamamıştır.
 • kadinlar acisindan ,kadin erkek iliskilerinde erkekleri anlamak kolaydir cunku ozunde duz ve yalin bir turdur erkekler *.
  lakin kadinlar kapali kutu gibi duran erkekleri acma telasina dusup paketin icindekini unutmalarindan, derin bir anlama kargasasi yasarlar.

  kadinlarin anlayamadiklari sey aslinda kadinlarin bizzat kendisidir. o yuzden erkekler karmasik ve zor gelir.

  kadinlarin yaptiklari , yapmak istedikleri , erkeklerin onlara yapmalarini istedigi sey asla bir paralelde degildir. bu yuzden binbir celiski , his barindararak ,erkeklerin anlayamadigi tartismalar yasanir.(bkz: kadinlari anlamak)

  erkekler anlasilmissa eger bunun iki yolu vardir

  '' ya kabul edilecektir anlasilan sey yada kabul edilmeyecektir.''

  [ isin kisir dongu ise surada baslamaktadir:]

  erkekler anlayip susan ama kabul etmeyen kadinlari tercih etmektedir.'* *` :basim arsa degiyoro yuzden kadinlara dusen gorev ise "erkekleri anlamamak ` " oyun unu surdurmektir.
 • "erkekleri anlamak için, hamamböcegini takip edeceksin! hamamböcegi hizla bir istikamete dogru yol alirken, hiçbir engelle karsilasmamasina ragmen aniden durur ve bambaska bir yöne dogru
  kosmaya baslar. bunun nedenini çözdün mü erkekleri de anladin demektir." demiş biri. ben demedim.
 • aşağıdaki deneyimi yaşayarak, başarılması muhtemel durum.
  sadece erkeklerin gittiği bir ocakbaşı bulunur. ocakbaşının aileye mahsus, ama kullanılmayan bir balkon şeklinde üst katı olması gerekmektedir. ocakbaşı sakinken gidilir ve üst kata sıvışılır. garsonun locanın ışığını açma teklifi kibarca gerek olmadığı şeklinde dikkat çekmeden reddedilir. sonra ocakbaşına hakim masadan, sorgulama ( ... ama, tanrım, a aaaa, neden, nasıl yani ... ) dürtüsü bir kenara bırakılarak sadece erkek mevcudiyetinin muhabbetleri dinlenir. eylem birkaç kez tekrarlanırsa oldukça başarılı sonuçlar alınır. şükür etmek gerekir en azından olabilirliği vardır. (bkz: kadınları anlayamamak)
 • anlaşılmaktan değil, anlaşılmamaktan hoşlanırlar. onların gözünde anlaşılır olmak, ele geçirilmiş olmak demektir. bugüne kadar hiç bir kadının onları anlamamış olması, kendi haklarında kurdukları o derinlik felsefesine, o yalnızlık mitolojisine, o yarısı gölgede kalmış loş erkek profiline uygundur ve öyle kalmasını isterler...
 • yapılan araştırmalara göre kadınların %60'ının 12 yaş civarında, %20'sinin 20 yaşından sonra, %10'unun 30'lu yaşlarının ortalarında ve geriye kalanının doğduğu andan itibaren yapma yeteneğine sahip oldukları şeydir.