• kafa ve ayak masaji yapmak ve bunun sonsuza dek devam edecegine inandirmak
  • surekli nefis yemekler yapmak
  • annesini, bulacagi en mukemmel gelin olacagına ikna etmek
  • fikirlerinin mukemmel oldugunu soylemek
  • erkek nedimcan - hadi be hayatım, hadi be fatmagulum ne olur ya
    taş hatun fatmagul - ya yapmasana nedimcan yapma bak
    n - ya uf nolur yani yapsak şu işi bak artık dayanamıyorum ya
    f - ya olmaz nedimcan annem agzima sicar sonra evlenmeden olmaz
    n - iyi ulan iyi bea allahin cezasi hadi yuru gidiyoruz nikah dairesine
    f - ya ama nedimcan ceyizim dugun davetliler komsular herkese hava atmak nedimcan butun bunlar bunlar ne olacak nedimcan!?
    n - ceyize bir dugune iki fatmagul, sen imzayi at gosterecem ben sana komsuyu da hava basmayı aman atmayı da. ah ulan fatmagul ah ulan...
  • aslinda "evlenme teklif etmeye ikna yolu" olmasi gerekir, zira bir gelenektir bu ve boyle gerceklesmesi gerekir. en iyisi evlilik lafini hic acmamak, bu konuda bir baski koymamaktir; nitekim erkekler baskiya gelemezler, kesin bi piclik var diye dusunurler (gerekli piclikler evlendikten sonra da pekala yapilabilir); zamani gelince, yanlislikla veya heyecanla da olsa "evlensek mi acaba" diyecektir mutlaka ve bu an sabirla beklenmelidir. sonuc: zamana birakmak.
  • öncelikle, ayak tırnaklarına * oje sürmeye ikna etmek. itibarları iade edilsin diye evlenebilir elinde fırça tutmayı bilen kadınla. ama erkekler dünyasında tamamen de bitebilir...
  • - benimle evlenmelisin necip?
    - neden? böle iyiydik biz, ne güzel takılıyoz işte.
    - abim seni duydu necip, o da sana takılıcakmış öyle dedi.
    - haaa.. o zaman başka tabii.
  • erkekleri bu yolda ikna etmek için ugrasmaya gerek yok. onar zaten dunden razılar onemli olan bayanları ikna etmek.
hesabın var mı? giriş yap