şükela:  tümü | bugün
534 entry daha
 • aslında kadın erkek fark etmeksizin içten pazarlıklı insan olmaları.

  siz düz insan olarak geçmişinizle ve şu an da olduğunuz gibi davranırken karşınızdaki içten pazarlıklı insanın aslında size olduğundan farklı davranmasıdır. bu size yalan söylemesi de olabilir, sizi aldatması da olabilir, hatta size anlattığından çok farklı bir planıda olabilir... bilemezsiniz.

  ama gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu var ve bu gerçekler hiç beklemediğiniz bir an da düz insan olarak karşınıza çıktığı zaman derin bir şok yaşarsınız!

  bu tür insanlardan soğusanız da, ilişkinizi bitirseniz de maalesef yıllarca izi kalır!

  tıpkı;
  "gömleğin tüm düğmelerini yanlış iliklemek gibidir, bazı insanları sevmek. en başından beri yanlış yaptığını, sonuna gelmeden anlayamıyorsun."
 • sebepsiz gitmeleri, her an yarı yolda bırakma ihtimalleri, namert oluşları, beklentilerinin karşılığında onda birini bile sunmamalari beklentilerinin karşılandığı halde doyumsuz olmaları, kavuşmayı hayal ettikleri özelliklere kavustuklarinda bunun senin görevin haline getirip bunlara sukran duymayanlara, hatalarından ders cikarmamalari ve tekrar tekrar etmeleri,
  kendilerini (diğer kadınlara bile) toplumda erdem olarak kabul edilen özelliklere sahipmiş gibi tanımaları yani farklı tanımaları. gerçek istedikleri şey erdeme uygun değilse kulağa iyi gelmeyen birsey ise tam aksini aradıklarını söyleyip resmen seni bir yalan dünyanın içinde tutmaları.
  kötü gününde yanında olmamaları,
  zamanla kazandığın saygılarını en ufak sarsilmanda kaybetmeleri,
  olur da bir konuda senden daha üstün olursa senin hiçbir değerinin kalmaması,
  erkegin, her konuda kendinden daha iyi olmasını istediği halde (kariyer, gelir,boy,cekicilik,kültür vs)
  ve bunları bulduğunda gerçeği zihninde kabullenmeyi yerini bilmemesi. yani düşünün birini istiyorsunuz ve her konuda senden iyi olmasını istiyorum bunu bulduğunu düşünüyorsun ve ona rağmen, hala saygıyı ,ilgiyi sunduğundan daha çok bekliyorsun. hala kendini üstün görüyorsun hala üstün davranılmasını istiyorsun. neresinde mantik var bunun.
  en ufak bir beklentinde beni böyle sev, eleştirme demeleri hiçbir gelişme göstermeye niyeti olmamaları, erkeği değiştirmeye gelince seve seve ama kendilerine gelince ben senin malın, hizmetin, öğretmenin, bakicin değilim diye acaip bir tavır yakınmaları. herseyi limitsiz bir şekilde karşılıksız istemelerini doğal olduğu kanısı.
  yeter mi bu kadar?
 • çabuk unutmaları. erkek yıllarca aşk acısı çekmesine rağmen yerine birini kolayca koyabilmeleri.
 • fiziksel olarak bakımsız olmaları.kol kıllarınızı alın bari...
 • özellikle yeni nesilde olan samimiyetsizlik ve menfaatcilik.

  bizim nesil yine dogruya daha kisa yoldan gitmesini biliyor.

  sözlüğün eski old'larindan aziz abinizden selamlar...
 • cevap sorunun içinde gizli.
  (bkz: kadın olmaları)
 • böyle flört aşamasında çok isteksizmiş gibi davranmaları, kendilerini ağırdan satmaları ve nazlı olmaları.

  sürekli bir şeyleri bahane etmeleri ve zamana yaymaları da diyebiliriz.

  mesela ilk buluşmada seks mi yapılırmış yada ilk konuşmada nude mu atılırmış gibi olgular halbuki o da en az senin kadar istiyor. direkt soğutuyor beni yani. bir insan bir insandan hoşlandıysa ilk buluşmada seks de yapar, henüz konuşmaya başlayalı 10 dakika olmasına rağmen nude da atar, budur yani.