*

şükela:  tümü | bugün
 • aldatmak erkeklere ozgu bir olay degil tamamiyle insana ozgu bir durum dur. fiziksel ve ruhsal ihtiyaclari esleri, partnerleri, sevgilileri tarafindan tatmin edilemeyen insanlar bu ihtiyaclari baska kollarda ararlar... peki o zaman "neden aldatiyorlar sevgililerini/eslerini biraksalar ayrilsalar olmuyor mu?" seklinde bir soru ile karsilasabiliriz cevap olarakta su secenekleri sunabiliriz duruma gore birini secin artik.

  1) duzenlerini degistirmekten yeni kararlar almaktan korkuyorlardir.
  2) heyecan istiyorlardir
  3) buyumemislerdir.
 • "kadinlar niye aldatiyorsa ayni sebeplerle. aldatmanin erkek kadin ayrimi yoktur ve suphesiz her aldatan olumu tadacaktir" - raul dilevera
 • (gülden aydın'ın fikret senes' le röportajından)

  "- esiniz bedii bey sizi cok kirmis ?

  - hem de nasil. buyuk bir sok yasadim. cok buyuk bir ask vardi. cok fedakarlik yaptim. yeniden bir insan yarattim ve milyoner ettim. nerede yanildigimi cikarmaya calistim. seneler sonra bunun cevabini bir tiyatro oyunundan aldim: bir kadını seneler sonra kocası aldatıyordu. kadın nedenini soyledigi an, "buldum buldum" diye bagirdim. piyeste doktor koca zengin oluyor ve asik oldugu kadin icin karisina ayrilmak istedigini soyluyor. kadin yakin arkadasiyla dertlesirken soruyor: -nerede yanlis yaptim? arkadaşının cevabı birçok kadının problemini çözüyor.
  diyor ki:
  -kocan sana o kadar cok borçlandı ki... bana birini göstersene alacaklısını seven? bu yüzden sana düşman oldu. fazla fedakarlık hic kimse icin iyi degil. dost icin de ayni, sevgili icin de, koca icin de.... "
 • cevaplarından biri; belli bir yaştan sonra arkadaşlara anlatacak daha ilginç şeylere gereksinim duymak olan soru.
 • oncelikle bunu soran bayan kisinin animal planeti hatim etmesi icabeder.
  (bkz: animal planet ve yasam)
  erkek *[ ki ben bunu kaplan olarak ifade etmeyi tercih ediyorum ] mevcut birlikte oldugu bir disi kaplan olsa dahi baska kaplanlarin inine girer birlikte olduktan sonra esinin magarasinda uyur .

  bu doganin kanunu dur . erkekte tamamen bu hormonal birseydir . bunun en gercek ornegi de gogusleri bacaklari acik kadinlara bakarken takilip dusen erkeklerdir.
  anlik bir tutkudur .erkeklerin, tek gecelik aldatmalari , aldatma olarak saymamalarinin sebebi de budur . cunku anlik bilinc kaybi dir. *

  is burda kadinlar icin erkeklerin aldatmalarinin sebebini anlayip , asla erkegin yaninda aldatma sebeplerini kabul etmemesi gerekmektedir *
 • cevabı insan doğasının ömürboyu tekeşliliğe uygun olmadığı aksine seri tekeşlilikler yaşamasının doğası gereği olduğu olan sorudur. neden eşlerini bırakmayıp onları aldattıklarının cevabı ise her insan benliğinin derinlerinde yatan güven ihtiyacıdır. bu açıklama kadınlar için de geçerlidir.
 • kadir çöpdemir, bir internet sitesinde "çapkinlik" üzerine sorulan soruya şöyle bir cevap veriyor:

  kadın : merhaba kadir bey, ben mehtap. avukatım. size sorum şu:
  erkekler çapkınlıktan neden vazgeçmiyor?

  kadir çöpdemir : şimdi mehtap hanım, hadiseye şu açıdan bakalım, diyelim ki biz çapkınlıktan vazgeçtik, her birimiz birer tane kadına adapte olduk, ne olacak o vakit? ne süslenmenize gerek kalacak, ne şık giyinmenize, ne hamarat olmanıza? çünkü bizi kendinize bağlamak için bi çabaya gerek kalmayacak. kozmetik sanayi çökecek, tekstil ve moda sektörü bitecek, otomobil satışları duracak, işsizlik artacak, global kriz çıkacak.. gördüğünüz gibi hadisenin açılımları global krize kadar varıyor. böyle de bilimsel çözümleme yapan bir insanım. ama isterseniz konuyu baş başa bi yemek yerken de konuşabiliriz. o zaman detay da veririm hadise hakkında?
 • yaklaşık 32 yıldır erkek olan ve hayatının biliumum döneminde de aldatma eylemini gerçekleştirmiş deneyimli bir erkeğe sorduk;

  - skor için. başka bir sebebi yok. skor yapmak bizim için önemli. egomuz için.

  yetmedi, dedik ki;
  - e peki neden bi ilişki yaşarken yapıyorsunuz bunu? bırakınız efenim sevgilinizi, ayrılınız, sonra gelsin skorlar madem.

  şöyle ekledi;

  - aynı şey değil ki. sevgili can'dır, severiz onu. konuyla alakası yok. o bizimdir.

  saçma bulduk, anlayamadık, beğenmedik, saygı duymaya çalıştık yapamadık, mukadderat deyip konuyu kapatacağımıza dair ant içtik.