şükela:  tümü | bugün
  • yıllarca alışveriş ile ilgili tüm faaliyeti kadınlarla özdeşleştirdiler. izlediğimiz tüm dizilerde filmlerde erkek figüran kadın kişisiyle alışveriş yapmaktan hoşlanmadığını gösterdiler. yine aynı tv yayınlarında erkeğin giyimindeki kombini bile yapanlar hep kadınlar. giyim sektörü de bu yüzden oldu sana kadın sektörü. bir erkek üzerine(kış için) ya gömlek ya kazak giyer. ama kadınlar için bu çeşit 10larca. genel vurunca kadında 5 dolap elbise olması çok normal. peki neden? aslında erkekler de alışverişi kadınlar kadar sevmeli. giyimine dikkat etmeli. kendi tarzını yaratmalı. 'elime geleni giyip çıktım' coolluğundan(!) da vazgeçin. bok gibi giyinmişin işte. sen dert etmiyor görünüyor olabilirsin ama bu kombin zerre olmamış yani illa yüzüne mi vuralım. sözüm ona ki hiç değilse takım elbise altına bot giymemesi gerektiğini bilmeli. tamam bu sektörde kapitalizm kadınları hedef almış ama beni de alsın artık (bkz: swh) burdan amancio ortegaya sesleniyorum. bir erkek olarak çeşitlilik istiyorum. klişeden kurtarın artık bizi.
  • (bkz: sözlük yazarlarının kafayı seksizmle bozması)

kadın, erkek fark etmeksizin iki cinsiyette sürekli olarak linçe uğruyor.
  • kadınlara selam etme başlığı.

bu hanzolar giyinmiyor kızlar diyor op arkadaş. ben giyiniyorum hatta ben de giyinmek istiyorum, alışveriş yapmak istiyorum ama yapamıyorum neden biliyor musunuz diye serzeniyor. diyor ki bu hanzolar, bu at hırsızları o kadar alışveriş yapmıyor ki sektör körelmiş yahu diyor. ben istemez miyim püskevit desenli blazer giyeyim, efendim papillon takayım, vay efendim kravat pin'ime 150 dolar harcayayım ama ah ah yok bulamıyorum diyor. orada da ariel ortega'ya sesleniyor, ey 6-0'ın küçük devi yardım et bize diyor. yani demek istiyor ki, kızlar ben sizle alışverişe de çıkarım adım meriç yaş 23 selam ederim diyor.

not: atibaspor
  • bir erkegin alisveristen kastinin kiyafet almak olmasi beni utandirdi lan. adam lvl atlamis. benim icin alisveris demek bakkaldan gazete, ekmek, sut, peynir vs almak demek.
  • "lan ben erkek değil miyim?" diye sorgulamama neden olmus ifadedir.
  • canım sıkıldığında çatır çatır alışveriş yaptığım için benim için geçerli olmayan durum. ruh halime göre de değişiyor bu alışveriş yapma isteği.
    lan yoksa? (bkz: erkeklerin gittikçe kadınlaşması)
  • yapamayan tembellikten ve uyanıklıktan yapmıyor bilesiniz ,yoksa senden benden iyi alışveriş yaparlar deyyuslar.